• Menu

  Jak grać na automatach jak ekspert?

  To jedno z najczęściej zadawanych pytań, jeśli chodzi o graczy kasynowych w Internecie. Codziennie tysiące osób rozpoczyna swoją przygodę z hazardem w sieci i to właśnie automaty do gier są ich pierwszym wyborem. Ogromne możliwości, prosta obsługa oraz możliwość zdobycia ogromnych wygranych nawet przy pierwszym uruchomianiu automatu.

  Jak grać na automatach

  Gracze pokochali takie gry jak Book of Ra automat, Stardust, czy Sizzling Hot Deluxe. Są one niezwykle przystępne i przyjemne w rozgrywce i co najważniejsze potrafią wynagrodzić swoich użytkowników sowitymi wygranymi.

  Powszechnie wiadomo, że gry hazardowe opierają się głównie na losowości i gracz ma niewielki wpływ na rozgrywkę samą w sobie. Wszystko zostało zorganizowane w taki sposób, aby kasyna zarabiały i gracze mogli od czasu do czasu wygrywać. Czy aby na pewno nie da się z tym nic zrobić? Różnica w wygranych między starymi wyjadaczami a nowymi użytkownikami jest ogromna i musi się skądś brać. W następnej części artykułu postaramy się wyjaśnić kilka prostych zasad, które pomogą zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej.

  Współczynnik RTP jest priorytetem

  Każdy automat do gier posiada określony przez producenta współczynnik RTP. Co właściwie oznacza ten dziwny skrót?

  RTP – return to player, to statystyczny zwrot pieniędzy do gracza wyrażony w procentach. W uproszczeniu oznacza on, ile automat zwraca pieniędzy. Przykładowo, jeśli gracz  przeznaczy na zabawę w automacie o współczynniku zwrotu 95% – 100 zł, to po pewnym czasie zostanie mu 95 zł, a następnie 90,25 zł. Oczywiście są to tylko statystyki, które opisują ogólne działanie automatu i może zdarzyć się, że gracz trafi którąś z większych wygranych i wtedy te procenty nie oddają rzeczywistości.

  Warto w tym momencie zaznaczyć, że wszystkie gry hazardowe posiadają minimalną przewagę kasyna nad graczem i RTP nie może osiągnąć wartości 100%, dlatego najwyższy współczynnik, jaki znajdziemy to około 97%.

  Nowoczesne gry, pochodzące od renomowanych firm zapewniają RTP na poziomie 95%, co jest bardzo dobrym wynikiem i to takich produkcji powinien trzymać się początkujący gracz. Jak widać RTP nie jest ostatecznym wyznacznikiem wygrywalności, ale można być pewnym, że im jest on wyższy, tym większe prawdopodobieństwo wygranej.

  Planuj budżet

  Na początku może się to wydawać dziwne, ale planowanie budżetu, to jedna z najważniejszych kwestii podczas grania w gry hazardowe. Nie ma takiej osoby, która regularnie wygrywałaby w kasynach internetowych i nie stosowała się do tej prostej, acz skutecznej zasady.

  Każdy wielokrotnie słyszał o osobach, które trafiły dobrą kombinację, następnie wypłaciły duże pieniądze i były zadowolone. Niestety jeszcze więcej historii krąży o tym, że ktoś wygrał bardzo duże pieniądze, by następnie wszystko przegrać.

  Te pierwsze osoby zastosowały się do podstawowej zasady planowania budżetu, drugie niestety nie. Bawiąc się za prawdziwe pieniądze, należy wyznaczyć sobie przynajmniej trzy granice, po których przekroczeniu powinno się skończyć zabawę:

  • największa wygrana
  • największa przegrana
  • limit wydanych pieniędzy.

  Stosowanie się do tej zasady to po prostu konsekwencja. Najczęstszym problemem graczy jest syndrom jeszcze jednego uruchomienia. Kiedy trafiło się wysoką wygraną, od razu przychodzi do głowy myśl, że skoro jest się na takim plusie, to można spróbować jeszcze trochę szczęścia. I to właśnie wtedy najczęściej przegrywa się wszystko – postawione i wygrane pieniądze.

  Podsumowując, każdy powinien wyznaczyć sobie granice pieniężne, po których przekroczeniu bezwzględnie kończy się zabawę.

  Dokładne zapoznanie się z funkcjami gry

  Praktycznie wszystkie automaty są do siebie podobne i temu nie da się zaprzeczyć. Panują pewne ogólne zasady rozgrywki, które są respektowane i powielane przez wszystkich producentów. Mimo to każda gra stara się być oryginalna na swój sposób, by przyciągnąć jak najwięcej użytkowników.

  Twórcy dodają do swoich produkcji tak zwane funkcje bonusowe, które wpływają na dynamikę rozgrywki, umożliwiając jednocześnie na łatwiejsze trafienie rzadkich kombinacji. W wielu produkcjach to właśnie na symbolach specjalnych i innych bonusach opiera się cała zabawa, a wysokie wygrane są możliwe tylko po ich aktywacji.

  Dlatego niezwykle ważne jest, aby każdy zapoznał się ze wszystkimi funkcjami gry, przed rozpoczęciem zabawy na pieniądze. Można to zrobić poprzez tryb demonstracyjny, który jest aktualnie udostępniony na prawie wszystkich kasynach w sieci. Bez wymogu rejestracji i logowania, po prostu uruchamia się grę z fikcyjnym budżetem i zapoznaje się z jej wszystkimi funkcjami.

  Pozwala to wyeliminować wszelkie możliwe błędy spowodowane słabą znajomością rozgrywki i zwiększy nieco prawdopodobieństwo wygranej.

  Mądre gospodarowanie wartością zakładu

  W każdym automacie można ustawić kwotę przeznaczoną na pojedynczy spin, według której skaluje się wygrana za każdą trafioną kombinację. Niezwykle istotne jest, aby gracz potrafił odpowiednio dostosować swój bankroll do rozgrywki. Mając niewiele pieniędzy, obstawianie maksymalnego zakładu mija się z celem, z kolei rozgrywka za najmniejszą stawkę, nigdy nie przyniesie dużych wygranych. Należy znaleźć złoty środek, który przyniesie optymalne nagrody.

  Wykorzystuj promocje z darmowymi spinami

  Kasyna internetowe coraz częściej proponują swoim użytkownikom promocje w postaci darmowych spinów. Są one doskonałym sposobem na przetestowanie konkretnego automatu, a zarazem możliwością zdobycia pieniędzy całkowicie za darmo.

  Każdy fan automatów do gier powinien trzymać rękę na pulsie i wykorzystywać każdą taką szansę. Darmowe spiny zawsze dają jakąś szansę na trafienie, pomimo tego, że wygrane niemal zawsze obłożone są warunkiem obrotu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane