logo
logo
logo
logo
Inwestowanie w kryptowaluty

Inwestowanie na rynku kryptowalut strategie inwestycyjne.
Opublikowano: 18 listopada 2021

Handel kryptowalutami z roku na rok skupia wokół siebie coraz większą liczbę zainteresowanych nimi osób. Nic w tym dziwnego, bowiem wielu inwestorów na całym świecie doceniło wręcz nieograniczone możliwości Bitcoina. Inwestowanie w kryptowaluty wymaga jednak posiadania odpowiedniej wiedzy oraz obrania skutecznej strategii. Obecnie użytkownicy decydują się na wybór nie tylko największych walut, ale przekonują się również do inwestycji w tańsze warianty o wiele bardziej przyziemnej cenie. Jednak do czego zacząć inwestowanie w kryptowaluty? Jaką strategię warto obrać? Odpowiadamy.

Inwestowanie w kryptowaluty – jak zacząć?

Na samy wstępie warto wspomnieć o tym, że nie istnieje jeden skuteczny sposób na handel kryptowalutami, który pozwoli Ci zmaksymalizować zyski. Warto jednak w tym miejscu poznać dokładne zasady działania tego rynku oraz absolutne podstawy, które pomogą stawiać kroki w handlu kryptowalut. Szukając skutecznej pomocy w pomnażaniu kapitału, wybierz dedykowane platformy kryptowalut takie jak Bitcoin MillionairePodczas dokonywania transakcji należy pamiętać, że każda wykonywana operacja z użyciem walut wirtualnych jest związana z realnym ryzykiem utraty całego budżetu.

Jakie czynniki mają wpływ na kursy kryptowalut?

Wbrew powszechnym opiniom w kwestii handlu kryptowalutami najistotniejszą kwestią nie jest ruch kursów, ale kwestie, które mają na nie wpływ. Tylko najlepsi analitycy są w stanie przewidzieć możliwe zmiany i w odpowiednim czasie na nie zareagować. Warto więc zdecydować się na wiarygodne źródła oraz dedykowane rozwiązania w formie oprogramowań. Wielu początkujących inwestorów nie wie, jakie czynniki mają realny wpływ na ruchu kryptowalut. Z pewnością należą do nich czynniki, takie jak:

  • prawo popytu i podaży,
  • koszty wydobycia,
  • wpływ mediów,
  • kryzysy finansowe,
  • regulacje prawne itd.

Gdzie i jak kupować kryptowaluty?

Kupno kryptowalut jest dość prostym i łatwym procesem. Nabywanie Bitcoina odbywa się na podobnej zasadzie, jak zakup innych tradycyjnych walut. Dodatkowo kupisz je za pośrednictwem sieci. Chcąc zakupić kryptowaluty możemy skorzystać zarówno z kantoru kryptowalut jak również i giełd kryptowalut. Dla osób początkujących najbardziej polecanym sposobem jest zakup w kantorze.

Podczas wyboru odpowiedniego miejsca warto wybrać takie, które pozwoli dokonywać transakcji w języku polskim oraz zapewni wsparcie również w sytuacji, gdy będziesz potrzebować pomocy. Giełdy umożliwiają handel dużą ilością kryptowalut. Wybierając kantor można spekulować cenami dla najpopularniejszych i najdroższych walut wirtualnych. Wybór odpowiedniego miejsca warto dopasować do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Strategie inwestycyjne na rynku kryptowalut

Strategie inwestycyjne w przypadku kryptowalut dzielą się na krótkoterminowe i długoterminowe. Pierwsze z nich polegają na zakupie walut oraz obserwowanie ich ruchów i kursów. Ta zasada opiera się na zasadzie zakupu po tańszym kursie oraz sprzedania ich w droższym. Stąd też jeśli cena kupionych kryptowalut wzrosła w stosunku do wartości, za którą została ona nabywa, zostaje ona sprzedana w cenie wyższej. Pozyskana różnica jest właśnie zyskiem dla inwestora.

Osoby chcące poświęcić więcej czasu na inwestycje, mogą rozważyć operacje długoterminowe. Trwają one od minimum pół roku do nawet kilku lat. W tym wypadku krótkotrwałe skoki na giełdzie nie mają znaczenia. Liczy się ogólny wzrost uzyskany w długofalowej perspektywie. Dla początkujących inwestorów odpowiednim rozwiązaniem będzie również monitorowanie ruchów doświadczonych inwestorów oraz ich naśladowanie. To skuteczny sposób na pozyskanie metod inwestycyjnych oraz zrozumienia przeprowadzanych działań i operacji.

Inwestując w waluty wirtualne musisz zdać sobie sprawę, że forma tych inwestycji znacznie różni się od standardowymi inwestycji w nieruchomości czy inne aktywa. Tutaj mamy do czynienia z niewielkimi wahaniami cen, natomiast w przypadku kryptowalut możliwe są zarówno ogromne spadki jak i wzrosty cen.

Czy warto inwestować na rynku kryptowalut?

Użytkownicy coraz częściej szukają skutecznych alternatyw dla inwestowania kapitału. Dzięki temu mogą oni ominąć niskie stopy procentowe i inne mało opłacalne formy lokowania. Stąd też jedną z coraz częściej wybieranych metod inwestycyjnych są właśnie kryptowaluty. Cieszą się one ogromną popularnością ze względu na możliwości inwestycyjne, które pozwalają pomnożyć kapitał w dobie nieustannej inflacji. To niezwykle korzystna sytuacja, która pozwoli pomnożyć swoje zyski. Jednak również w tym przypadku warto pamiętać przede wszystkim o kwestiach bezpieczeństwa.

materiał sponsorowany 

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Indeks Big Macka

Według Indeksu Big Macka kurs polskiej waluty...

Publikowany przez The Economist od 1986 roku Indeks Big Macka jest bar...
kryptowaluty

Kryptowaluty – co warto o nich wiedzieć...

Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością....
złoto

Jak skutecznie inwestować w złoto?...

Inwestowanie jest trudną sztuką wyborów, ponieważ trzeba zadecydować,...
Rozliczenie kryptowalut

Rozliczenie kryptowalut w Polsce, a w innych...

Osoby obracające wirtualną walutą dobrze wiedzą jak duże problemy ze z...