• Menu

  Co to są kontrakty CFD?

  CFD od około 25 lat stanowią doskonałą okazję dla wszystkich tych, którzy, nie mając dużego kapitału, mogą skorzystać z dźwigni finansowej i przekształcić swoje prognozy rynkowe w konkretne wyniki finansowe.

  Kontrakty CFD lub inaczej  Kontrakty na różnice kursowe, to instrumenty finansowe pozwalające handlować aktywami, takimi jak akcje, kryptowaluty, indeksy giełdowe, waluty, towary itp., zarabiając na tendencjach spadkowych i wzrostowych ich cen na rynku.

  Aby wypróbować jak działa CFD, wystarczy uzyskać dostęp do platformy handlowej.

  kontrakty CFD

  CFD: co to dokładnie oznacza?

  CFD to skrót od Contracts For Difference. Pokrótce: co to jest CFDKontrakty CFD są narzędziami inwestycyjnymi charakteryzującymi się praktycznością i szybkością realizacji. Od momentu podjęcia decyzji o zainwestowaniu do jej urzeczywistnienia, wystarczy jedno kliknięcie myszy.

  Aby handlować kontraktami CFD online, nie musisz wypełniać formularzy i podpisywać autoryzacji dla każdej inwestycji. Ponadto jest również łatwo  zamknąć operację, bez konieczności posiadania uprawnień i zezwoleń.

  Jak działa CFD?

  Każdy CFD śledzi wydajność aktywów finansowych. Na przykład, Amazon CFD śledzi wydajność akcji Amazon na giełdzie. Podobnie kurs EUR/USD CFD śledzi kurs wymiany między euro a dolarem.

  Po zakupie CFD oto co się dzieje:

  • Jeśli akcje idą w górę, ci, którzy otworzą pozycję „Kup”, zarabiają;
  • Jeśli akcje spadają, ci, którzy otworzyli pozycję „Sprzedaj”, zarabiają.

  W handlu CFD można zatem otwierać pozycje „Kup” (zwyżkowe), a także pozycje „Sprzedaj” (niedźwiedzie).

  • Po kliknięciu przycisku „Kup” otwiera się pozycja zwyżkowa. Przedsiębiorca kupuje kontrakty typu Long, które  pozwalają mu uzyskać zyski kapitałowe proporcjonalne do podwyżek.
  • Po kliknięciu na „Sprzedaj” otwiera się pozycja niedźwiedzia. Przedsiębiorca kupuje umowy typu Short, które pozwalają mu uzyskać zyski kapitałowe proporcjonalne do spadków.

  Jak handlować kontraktami CFD?

  Aby handlować kontraktami CFD, potrzebujesz dostępu do platformy handlowej CFD.

  Platforma handlowa CFD pozwala na składanie brokerowi różnego rodzaju zleceń: otwieranie i zamykanie pozycji kupna lub sprzedaży, stop loss, take profit, operating stop, pre-order i zlecenia oczekujące (limit sprzedaży, limit kupna, stopowanie kupna, stopowanie sprzedaży).

  Wyniki w krótkim czasie

  Ważne jest, aby podkreślić, że kontrakty CFD są narzędziami zaprojektowanymi do osiągania wyników w krótkim czasie. W przeciwieństwie do akcji, pozycje na kontraktach CFD mogą zostać zamknięte nawet po kilku minutach.

  Kontrakty CFD umożliwiają dostęp do szerokiej gamy akcji, co nie jest możliwe za pośrednictwem zwykłego banku. Możesz utworzyć portfel kontraktów CFD na akcje, wybierając składniki z tysięcy akcji na całym świecie, notowanych na wszystkich głównych rynkach. Nie tylko akcje polskie, ale także liczne europejskie, azjatyckie czy amerykańskie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane