logo
logo
logo
logo
Bitcoin

Bitcoin – niekwestionowany król kryptowalut
Opublikowano: 30 września 2021

Kryptowaluty to rodzaj wirtualnych pieniędzy, które zostały stworzone na bazie algorytmu. Ich twórcy chcieli stworzyć alternatywną metodę dokonywania płatności, która przyjęła się szczególnie w przypadku transakcji internetowych. Niekwestionowanym liderem tego rynku jest Bitcoin. Czy warto w niego inwestować? Co zrobić, by uzyskać na jego kupnie/sprzedaży jak największy zwrot? O tym wszystkim dowiesz się czytając ten artykuł

Bitcoin – najpopularniejsza i najdroższa kryptowaluta na rynku

Bitcoin(BTC) przez wielu uważany jest za pierwszą kryptowalutę. Można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, ale faktem jest, że jest to najpopularniejsza z wirtualnych walut, którą utworzył Satoshi Nakamoto(osoba lub grupa osób). Bitcoin to dla wielu osób doskonała forma inwestycji, która charakterystyką zbliża się bardziej do towarów niż waluty. Pomimo tego, że nie podlega wpływom rządów i prywatnych firm istnieje wiele czynników, które w mniejszy lub większy sposób wpływają na jego cenę.

Transakcje, które wykonywane są z wykorzystaniem tej cyfrowej waluty, są pseudoanonimowe i właściwie niemożliwe do zablokowania. Pozyskiwanie Bitcoinów jest możliwe dzięki procesowi wydobycia przez specjalistyczne koparki. Na początku istnienia tej waluty moc obliczeniowa była bardzo niska. Kopanie Bitcoina było więc możliwe przy wykorzystaniu procesorów i kart graficznych. Obecnie do jego pozyskiwania wykorzystuje się koparki na bazie układów ASIC.

Jak kształtował się kurs Bitcoina na przestrzeni ostatnich lat?

Przyglądając się wykresom wartości Bitcoina, można odnieść wrażenie, że jest to waluta nieobliczalna i chyba w tym stwierdzeniu jest sporo prawdy! Pierwsze notowanie tej kryptowaluty miało miejsce 9 października 2009 r. Za 1 dolara mogliśmy kupić 1309 BTC. Dwa lata później kurs jednego Bitcoina wynosił już prawie 10 dolarów. 3 stycznia 2017 r. przecieraliśmy oczy ze zdumienia, bo koszt jednego Bitcoina oscylował wokół 1000 dolarów! To jednak nie był koniec wzrostów.

Maksymalna cena osiągnięta została 5 kwietnia 2021 r. i wynosiła ponad 62 tyś. dolarów!

Jak łatwo zauważyć rynek kryptowalut jest bardzo dynamiczny i nie dotyczy to wyłącznie Bitcoina, ale także pozostałych walut. Inwestowanie w nie jest ryzykowne, ale może zapewnić bardzo szybkie pomnożenie oszczędności. To właśnie dlatego rynek ten jest tak atrakcyjny dla inwestorów z całego świata.

Czy inwestycja w kryptowaluty jest niebezpieczna?

Inwestycje w krytpowaluty mogą być bardzo opłacalne, trudno jednak jednoznacznie odpowiedzieć czy są w pełni bezpieczne dla osób bez choćby podstawowej wiedzy z zakresu finansów. Z jednej strony mamy do czynienia z inwestycją o wysokim wskaźniku ryzyka, z drugiej wykorzystując Pattern Trader Bot, jesteśmy w stanie realizować strategie, które pomagają zarobić dobre pieniądze na ruchach cen.

Duże zwroty i najbardziej zaawansowane oprogramowanie do zarabiania na Bicoinie to kusząca propozycja dla osób, które chcą zostać inwestorami.

Lokując oszczędności w kryptowaluty, warto dobrze wybierać platformy inwestycyjne. Na rynku jak grzyby po deszczu powstają fikcyjne platformy, które służą jedynie do wyciągania oszczędności. Bez wątpienia do inwestowania na rynku kryptowalut wymagana jest przynajmniej podstawowa wiedza, która ułatwi zarządzanie kapitałem.  Odpowiednia dywersyfikacja portfela to również coś, co pomoże zminimalizować ryzyko straty oszczędności.

Czy w 2021 roku nadal opłaca się inwestować w Bitcoina?

Wielu inwestorów odwraca się od Bitcoina i swoje oczy kierują ku innym kryptowalutom takim jak Litecoin czy Etherum. Patrząc na poprzedni rok, widzimy, że Etherum osiągnęła wzrost o prawie 400%. Może to świadczyć o opłacalności takiej inwestycji. Wydaje się jednak, że to Bitcoin jest nadal największą okazją na duży zysk.

BTC jest niekwestionowanym liderem i od wielu lat gwarantuje inwestorom z całego świata ogromne zyski. Tak jak w przypadku innych kryptowalut, tak i w przypadku Bitcoina liczy się moment wejścia na rynek i wybór odpowiedniej strategii inwestowania. Są to sprawy kluczowe, które determinują dobrą stopę zwrotu każdej inwestycji.

Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety BTC, wydaje się, że w dalszym ciągu warto go obserwować, by w odpowiednim momencie wejść na rynek i zacząć zarabiać.

Marcin Pietrucha – materiał sponsorowany 

Tagi: , , , , , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

konto bankowe

Jak wybrać idealne konto bankowe?...

W niniejszym mini-poradniku możesz zobaczyć na co zwrócić uwag...
zakup auta

Bezpieczny zakup auta — jak to zrobić?...

Myślisz o zakupie auta? Bez względu na to czy wybrałeś już konkretny m...
szybka pożyczka

Kiedy szybka pożyczka jest lepszą opcją niż k...

Chociaż polskie społeczeństwo wciąż się wzbogaca, to nadal wydajemy wi...
podatek od nieruchomości 2023

Podatek od nieruchomości – nowe stawki...

Podatki od nieruchomości to jeden z kosztów utrzymania domu lub mieszk...