• Menu

  Zobacz nasze urządzenia w 3D

  Na temat technologii wirtualnej rzeczywistości w kontaktach z klientem mówi Tomasz Balcerzak, dyrektor firmy NESTRO®, produkującej urządzenia do odpylania i oddzielania substancji lekkich oraz gazów i powietrza

  Działania innowacyjne NESTRO® oraz wprowadzanie rozwiązań wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości zostały docenione poprzez uzyskanie nominacji do tytułu „Symbol innowacji 2017” w ogólnopolskim programie prowadzonym przez Redakcję „Monitora Biznesu”. Jakie to konkretnie rozwiązania?

  Tak, NESTRO® ciągle podąża za nowinkami i innowacją, za co w ostatnim czasie udaje nam się zdobywać nagrody. Intensywne prace grupy naszych projektantów, konstruktorów, jak i całego zespołu technicznego pozwalają nam osiągać coraz lepsze wyniki w innowacyjnych konstrukcjach urządzeń, oszczędności energii elektrycznej, maksymalnej mobilności, ergonomii i ekonomii w eksploatacji naszych urządzeń. Obecnie wielkimi przedsięwzięciami są technika wirtualna oraz rzeczywistość, która nie zawsze musi być w miejscu, którym znajdujemy się w danej chwili. Wraz z naszym partnerem z działu IT po mozolnych pracach udało nam się stworzyć naszym klientom możliwość spaceru po naszych urządzeniach w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

  Opracowaliśmy wirtualny filtr wraz z systemem składowania i wyładunku trocin w silosie. Każdy człowiek zainteresowany naszą ofertą ma teraz możliwość wejścia do części filtra czy silosu, otworzenia poszczególnych elementów, zobaczenia, jak u nas urządzenie jest wykonane czy zmontowane i z jakich składa się elementów. Ponadto wszystkie ruchome składowe w wirtualnej rzeczywistości również się poruszają, co dodatkowo „podbija” wrażenia z spaceru. Samo wejście na podest filtra, a to wysokość około 7–8 metrów nad ziemią, robi wrażenie. Ponadto dla każdego z klientów i pracowników zrobiliśmy program NESTRO® AR, który jest bezpłatnie dostępny na portalach do ściągnięcia na smartfona. Tutaj po wydrukowaniu naszego prospektu lub jego otrzymania od nas w formie papierowej możemy sami oglądać w 3D na naszym urządzeniu, jak w NESTRO® zbudowane są wentylatory pod- i nadciśnieniowe, wygarniacze czy cyklony. Oczywiście zapraszamy na nasze stoiska targowe, gdzie można dowiedzieć się i zobaczyć więcej.

  Lubią państwo być przed innymi. Już w latach  80. firma NESTRO® podjęła sie zaprojektowania i wyprodukowania  pierwszych  urządzeń filtracyjnych z zastosowaniem  wentylatorów  podciśnieniowych  zamiast tradycyjnych. Urządzenia  te w ciągu następnych  lat dynamicznie  zdobywały  branżę stolarsko-meblarską. Jakie przekonania stoją za takim pionierskim podejściem do biznesu? 

  NESTRO® zawsze starało się być i szukać nowych możliwości, pionierskich rozwiązań czy też podejmować trudne wyzwania. W grudniu tego roku nasza firma obchodzić będzie jubileusz 40-lecia. Ten czas wielu lat doświadczeń dobrych i złych, jak i wielkie serce do systemów odpylania założyciela i właściciela NESTRO® w Niemczech pozwala nam być taką firmą, która stara się nie tylko sprzedawać klientowi urządzenie, ale przede wszystkim rozwiązać istniejące problemy w danym zakładzie czy fabryce. Inaczej mówiąc, jesteśmy firmą nie tylko produkującą, ale i projektującą i poszukującą rozwiązań.

  Nasi klienci, a jest to potężna grupa branży stolarsko-meblarskiej, pomaga nam na takie pionierskie pomysły, ufając w fazach początkowych i projektowych, że wspólnie możemy osiągnąć i znaleźć lepsze rozwiązania niż te, które już znamy. Myślę, że to nasi klienci są dla nas motorem napędowym. A my jako firma, która projektuje i wykonuje prawie w 85-90 proc. swoje produkty samodzielnie, mamy szansę zawsze czegoś nowego nauczyć się i wprowadzić na rynek. Dodatkowym atutem jest nasza młoda, energiczna kadra, która zawsze nas wspiera, jak i w pewnym sensie wymusza bycie trendy, za co należą im się podziękowania.

  Rozmawiał Piotr Danilczuk

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *