• Menu

  Żeby się rozwijać, trzeba inwestować

  Rozmowa z burmistrzem Reska, Arkadiuszem Czerwińskim, zdobywcą 4. miejsca w województwie zachodniopomorskim w konkursie „Samorządowy Menedżer Regionu”

  Po ostatnich państwa działaniach z zakresu infrastruktury drogowej wydaje się, że inwestycje to podstawa w Resku. Zgadza się pan z tym?

  Rozwój gminy nie jest możliwy bez inwestycji. Żeby się rozwijać, trzeba inwestować. Uważam, że należy realizować jak najwięcej zadań, dopóki można pozyskiwać środki finansowe z zewnątrz. Moim największym sukcesem jest efektywne wykorzystanie funduszy i dotacji unijnych. Dzięki temu nasza gmina zyskała realne pieniądze i mogła pozwolić sobie na wielomilionowe inwestycje, chociaż doskonale zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy oczekują kolejnych planów. Każde pokolenie ma swoje potrzeby. Ważne jest, by umieć to wypośrodkować i skonfrontować z tym, na co będzie nas stać i co będzie się wpisywało w strategię rozwoju naszej gminy.

  A co jest priorytetem tej strategii?

  Naszym nadrzędnym celem jest stabilny rozwój całej gminy, w tym stała rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej. W obecnej chwili kładziemy duży nacisk na wygląd miasta. W ramach projektu unijnego chcemy przeprowadzić rewitalizację parków w Resku. Uważam, że nasza gmina ma bardzo dobre położenie oraz ogromny potencjał. Myślę tu o walorach turystycznych. Szlak rzeki Regi należy do najpiękniejszych tras kajakowych w Polsce. Dlatego jeden z naszych projektów dotyczy odtworzenia przedwojennego kąpieliska, znajdującego się dawniej w obszarze mostu kolejowego. Przy obecnie panującej modzie na sport i rekreację jest to dla nas bardzo ważna kwestia. Jeśli uda nam się uzyskać dofinansowanie, to chcielibyśmy również wybudować przyszkolny basen. Mamy bardzo dobre warunki oświatowe, ale brakuje nam miejsca do nauki pływania.

  Rozmawiał Piotr Danilczuk

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *