• Menu

  Jak zdrowo się odżywiać?

  Zdrowa dietaDobrze zbilansowana i zdrowa dieta jest bardzo istotna dla naszego zdrowia, samopoczucia, a także wyglądu. Posiłki skomponowane z odpowiednich produktów o właściwej liczbie kalorii, spożywane o regularnych porach, zmienią nasze życie.

  Zachowując zdrową dietę, należy pamiętać o aktywności fizycznej – wtedy efekty będą znacznie lepsze.

  Zdrowa dieta dla każdego

  Każdy z nas ma inne potrzeby żywieniowe, dieta osoby aktywnie uprawiającej sport będzie się znacznie różniła od diety osoby prowadzącej siedzący tryb życia. Zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze musi być więc właściwie dopasowane. Cechą wspólną różnego rodzaju zdrowych diet będzie liczba posiłków spożywanych w ciągu dnia – najlepiej jeżeli będzie to od 3 do 5 posiłków dziennie.

  Zbilansowana dieta wymaga od nas również regularności, przerwy między posiłkami nie powinny być dłuższe niż 4 godziny. Brak regularności skutkuje spadkiem poziomu glukozy we krwi, a tym samym spadkiem naszej wydolności fizycznej i umysłowej.

  Niezmienne jest także stosowanie się do znanej większości z nas piramidy żywieniowej, w której zawsze musi być przewaga warzyw i owoców nad mięsem i nabiałem. Istotną kwestią są także proporcje posiłków w ciągu dnia. Szacuje się, że śniadanie powinno dostarczyć około 25 proc. energii, drugie śniadanie – około 20 proc., obiad natomiast powinien dostarczyć nam 40 proc. energii. Podwieczorek i kolacja dostarczają około 10 proc. energii.

  Chcąc zmienić swoją dietę na zdrową, a przy tym nie przytyć, powinniśmy ograniczyć tłuszcze nasycone i cukier, a także sól (maksymalnie około 6 g dziennie). Zalecane jest również uzupełnienie diety rybami, które zawierają dużo potrzebnych organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dodatkowo należy pić dużo wody i innych płynów, a także pamiętać o śniadaniu i aktywności fizycznej.

  Brak czasu na przygotowanie posiłków

  W obecnych czas prawie każdy z nas narzeka na brak czasu, wychodzimy z domu rano, a wracamy często późnym wieczorem. Po szkole, pracy, treningach, szkoleniach zostaje nam niewiele czasu wolnego. Skutecznym rozwiązaniem jest catering dietetyczny, który pozwoli zachować nam prawidłową sylwetkę i zdrowie albo pozwoli pozbyć się niechcianych kilogramów.

  Na rynku funkcjonują firmy, które przygotują za nas odpowiednio zbilansowane posiłki, dowiozą je na czas do domu lub do pracy. Jedną z takich firm jest Maczfit (www.maczfit.pl), która w sposób kompleksowy zadba o każdego klienta.

  Oferta skierowana jest dla każdego z nas – znajdziemy dietę dla osób aktywnych fizycznie, dla dzieci, dla diabetyków, diety oczyszczające, diety bez laktozy, bez glutenu lub bez mięsa i wiele innych. Posiłki przygotowywane są przez doświadczonych kucharzy, a nad ilością odpowiednich składników odżywczych i kalorii pracują równie doświadczeni dietetycy.

  Specjaliści z Maczfit nie tylko układają diety, lecz także zmieniają nawyki żywieniowe klientów, dbając o każdy szczegół w naszym posiłku. Dla osób, które nie są do końca przekonane do tzw. diety pudełkowej, Maczfit oferuje możliwość zamówienia jednodniowego zestawu z dowolnie wybraną dietą.

  Natomiast jeżeli zostaniemy już klientami firmy, czeka na nas wyjątkowy program lojalnościowy, który przynosi wiele korzyści. Decydując się na usługi Maczfit, możemy mieć pewność, że posiłki będą smaczne i zdrowe, a nasz organizm zachowa lub odzyska równowagę żywieniową.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie