• Menu

  Zaufaj płynom do instalacji C.O. i oszczędzaj na ogrzewaniu domu!

  płyn do instalacji grzewczejCzy wiesz, że płyny do instalacji mogą sprawić, że układ grzewczy Twojego domu będzie działał dużo dłużej bez ryzyka kosztownej awarii? Dzieje się tak za sprawą specjalnie dobranego składu tego typu produktów. Zawierają one substancje odpowiedzialne za ochronę przed zamarznięciem czy przegrzaniem, a także zapewniają skuteczną ochronę przed korozją, osadzaniem się kamienia kotłowego czy rozwojem groźnej flory bakteryjnej.

  Dlaczego warto postawić na płyn do instalacji grzewczej?

  Większość układów grzewczych wypełnianych jest zwyczajowo wodą, jednak jej właściwości pozostawiają wiele do życzenia. W przypadku nieobecności lokatorów, ciecz w rurach może łatwo zamarznąć, co poskutkuje rozsadzeniem instalacji. Nie trzeba nawet wspominać, że taka awaria to wyjątkowy problem, absorbujący dużo czasu i pieniędzy. Podążając za starą zasadą: „lepiej zapobiegać niż leczyć”, radzimy zastąpić wodę płynem do instalacji C.O.

  Zapobiegnie to przykrym, zimowym wypadkom oraz pozwoli zaoszczędzić środki, które musielibyśmy wydać na naprawę. W ofercie polskiej marki Organika znajduje się płyn Glixoterm EKO, którego odporność na niską temperaturę sięga nawet -43°C! [dowiedz się więcej]. Płyny dostępne są w wersjach gotowych do użycia oraz w postaci koncentratu. W przypadku tego drugiego, dzięki odpowiedniemu rozcieńczeniu można łatwo dopasować właściwości produktu do aury panującej w danym rejonie, a więc kolejną zaletą płynów do instalacji jest możliwość dostosowania do odpowiedniej temperatury.

  Jaki płyn do instalacji wybrać?

  Przy zakupie płynu do C.O. warto zwrócić uwagę na przyznane produktowi atesty i rekomendacje wydane m.in. przez Instytut Techniki Budowlanej czy Państwowy Zakład Higieny. Niektórzy producenci instalacji twierdzą, że w oferowanym przez nich asortymencie nie należy stosować płynów z glikolem, który wchodzi w skład większości dostępnych na rynku płynów. Jednak komponent ten nie powoduje żadnych zagrożeń, tym bardziej, jeśli zapewni nas o tym profesjonalny atest renomowanej placówki.

  Nie bez znaczenia są też takie cechy jak: możliwość stosowania z materiałem, z którego mamy wykonaną instalację; kompatybilność z typowymi elastomerami i tworzywami sztucznymi; niepalność oraz biodegradowalność. Dodatkowym atutem będzie brak azotynów, fosforanów i amin, zagrażających bezpiecznemu użytkowaniu. Zwracając uwagę na tego typu dane, które obowiązkowo powinny znaleźć się w informacji o produkcie, mamy 100% pewności, że wybrany płyn do instalacji nie zaszkodzi wykorzystywanemu układowi grzewczemu, a wręcz przeciwnie – wspomoże jego bezawaryjne, długotrwałe funkcjonowanie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *