• Menu

  Gdzie zastosować farbę tablicową?

  Farba tablicowaWśród materiałów używanych do wykonywania remontów i renowacji w domach coraz większą popularność zyskują farby tablicowe, które dzięki chropowatej i niezmywalnej powierzchni mogą być wykorzystywane jak prawdziwa tablica szkolna.

  Notatki, listy zakupów, rysunki czy ważne informacje w jednej chwili mogą pojawić się na ścianie za pomocą kredy, a w następnej zostać zmazane przez mokrą gąbkę. Farba tablicowa dostępna jest w wielu różnych kolorach, zaczynając od standardowej czarnej lub butelkowozielonej, jak w szkole, po wszystkie dostępne na rynku odcienie tęczy.

  Czym jest farba tablicowa?

  Drewniane szafy, metalowe obudowy, szklane butelki czy płyty gipsowo – kartonowe – wszystkie te materiały mogą być malowane specjalną farbą tablicową. Farba jest odporna na wodę oraz ścieranie dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystywana w pokoju dziecięcym czy kuchni, gdzie częstotliwość zmian notatek czy grafik na ścianie jest bardzo duża.

  Farba tablicowa doskonale nadaje się również na inne powierzchnie. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie jej na meblach, które wymagają renowacji. Stare i zniszczone elementy wyposażenia w łatwy sposób odnowimy za pomocą farby, dzięki czemu nie tylko nadamy im nowego wyglądu, ale również unowocześnimy wnętrze. Pomalowanie farbą tablicową starej komody i wykonanie napisów ułatwiających znalezienie odpowiednich rzeczy ułatwia codzienne funkcjonowanie.

  Farba tablicowa jest uniwersalnym produktem, dzięki któremu uzyskamy całkiem nowy wygląd starych pomieszczeń czy rzeczy. Farbą pomalować możemy butelki, słoiki czy doniczki, aby nadać oryginalnego wyglądu przedmiotom codziennego użytku.

  Sposób nakładania farby na ścianę

  Farba tablicowa sprzedawana jest w formie gęstej emulsji, którą nakłada się na przygotowaną i wygładzoną ścianę jak normalna farbę do malowania ścian. Najwygodniej jest skorzystać ze specjalnego wałka, który przyspieszy i ułatwi pracę przyczyniając się do uzyskania odpowiedniej faktury powierzchni ściany.

  Na rynku pojawiła się również farba tablicowa w sprayu, która zdecydowanie pomaga w naniesieniu farby osobom, które dopiero rozpoczynają zdobywanie doświadczenia w pracach remontowych lub dekoratorskich. Gęsta formuła emulsji sprawia, że łatwo się ją nakłada, farba nie kapie podczas nakładania i dokładnie pokrywa malowaną powierzchnię. Wydajność farby zależy od struktury podłoża jakie jest poddawane malowaniu, ale przeciętnie jeden litr farby wystarcza na pomalowanie aż 10 metrów kwadratowych powierzchni.

  W zależności od gęstości farby producenci zalecają nakładanie jednej lub dwóch warstw emulsji, jeżeli farba jest rzadsza można rozważyć pomalowanie ściany jeszcze jedną jej warstwą. Pełne utwardzenie nałożonej powłoki farby tablicowej uzyskujemy dopiero po 30 dniach od nałożenia.

  Czy i gdzie warto stosować farbę tablicową?

  Koszt farby tablicowej jest stosunkowo niewielki, a efekt uzyskiwany dzięki jej nałożeniu potrafi całkowicie odmienić wnętrze mieszkania lub stare meble. Trwałość, wodoodporność, łatwość nakładania farby i nieścieralność sprawiają, że produkt zastosowany w dziecięcym pokoju czy kuchni na długi czas pozostanie w niezmienionej postaci ciesząc przy tym wszystkich domowników.

  Odpowiedź na pytanie, gdzie warto stosować farbę tablicową, ograniczona jest jedynie naszą wyobraźnią. Jeżeli posiadasz dzieci to wiesz, że wyobraźnia maluchów nie ma granic, a rysunki i pierwsze literki powstają nawet na ścianach w salonie. Malując ścianę w dziecięcym pokoju farbą tablicową pozbywasz się problemu pomalowanych długopisami i kredkami ścian w całym domu.

  Farba tablicowa pozwala na tworzenie na jej powierzchni grafik i napisów, a w momencie gdy zabraknie miejsca na nowe twórczości, kredę ze ściany można zmazać za pomocą mokrej gąbki. Malując ścianę w kuchni stajemy się właścicielami wielkiej tablicy na codzienne zapiski, przepisy kulinarne, notatki, cytaty czy przypomnienia na dzieci. Pomalować możemy również meble, szkło, drzwi czy sufit, na których z łatwością możemy stworzyć własne grafiki i napisy.

  https://www.noxan.pl/spray/farba-magnetyczna-tablicowa-lakier.html

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *