• Menu

  Zasady bezpiecznego używania farb przemysłowych

  Farby przemysłoweZobacz w jaki sposób należy korzystać z farb przemysłowych oraz co zapewni Tobie i Twoim pracownikom prawidłowe i efektywne prace lakiernicze.

  Farby przemysłowe tworzone są przez producentów z myślą o intensywnym działaniu wielu czynników. Nim farba trafi na rynek przechodzi serię badań, które sprawdzają jej właściwości. Dzięki temu użytkownicy farb przemysłowych, czyli, np. lakiernie przemysłowe otrzymują produkt najwyższej jakości wraz ze wskazówkami jego prawidłowego stosowania.

  Przykładem jest tu producent i dystrybutor farb marki Visto, firma Brenen. W swoim asortymencie posiada między innymi, takie farby przemysłowe jak:

  • farba epoksydowa
  • farba poliuretanowa
  • podkład i farba antykorozyjna

  Farby przemysłowe Visto doskonale zabezpieczają powierzchnie metalowe, są trwałe i wydajne. Każdy typ farby Visto zgodnie z przepisami i oczekiwaniami klientów posiada specjalne karty produktu. Są to:

  • karta charakterystyki substancji niebezpiecznej MSDS (material safety data sheet)
  • karta techniczna TDS
  • karta z informacją o zawartości lotnych substancji organicznych LZO
  • certyfikat potwierdzający zgodność farby z obowiązującymi przepisami

  Dzięki zawartym informacjom, klienci mogą w bezpieczny sposób korzystać z farb przemysłowych oraz uzyskać powierzchnię o właściwościach wskazanych przez producenta.

  Poniżej podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy zawsze przestrzegać.

  Gdzie należy używać farb przemysłowych?

  Pomieszczenie, w którym planowane są prace lakiernicze musi posiadać prawidłowy przepływ powietrza. Właściwa wentylacja jest niezbędna dla bezpieczeństwa oraz samego procesu malowania.

  Czego nie wolno robić podczas prac lakierniczych?

  Nie wolno pić oraz spożywać żadnych posiłków. Absolutnie zakazane jest również palenie papierosów. Czynności te mogą stanowić bezpośrednie zagrożenia dla zdrowia i życia własnego oraz osób w otoczeniu.

  W jaki sposób należy chronić organizm przed działaniem substancji szkodliwych?

  Priorytetem jest stosowanie odzieży ochronnej. Przed rozpoczęciem wykonywania prac malarskich i lakierniczych, należy założyć rękawice, okulary ochronne oraz specjalną maseczkę na twarz, która zabezpieczy również drogi oddechowe.

  Jak przechowywać farby przemysłowe?

  Farby przemysłowe powinny znajdować się w chłodnym i suchym miejscu o dobrej wentylacji, z dala od wodorków metali i utleniaczy. Nie należy zgniatać oraz w jakikolwiek sposób uszkadzać pojemników z resztkami farby. Zużyte opakowania powinny być utylizowane przez wyspecjalizowane firmy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie