• Menu

  Firma ANKOL i zarządzanie na miarę sukcesów

  Rozmowa z prezesami firmy ANKOL, Anną i Czesławem Koliszami, laureatami konkursu Firma Dobrze Zarządzana

  Jakiego modelu zarządzania są państwo zwolennikami? Pytam nie bez powodu, bo państwa firma dla wielu może być pod tym względem wzorem, o czym świadczy choćby kolejny raz zdobyty tytuł Firmy Dobrze Zarządzanej.

  Anna Kolisz:

  Wizerunek firmy jest odzwierciedleniem jej potencjału oraz przyjętych wyznaczników i wartości w zarządzaniu. Zbudowany przez nas model biznesowy opiera się o najwyższe standardy, jakość i kompetencje. Jesteśmy nowoczesną i innowacyjną firmą, która rzetelnie wywiązuje się z podejmowanych zobowiązań. Osiągnięta pozycja w dostawach wyrobów i usług dla lotnictwa wojskowego i cywilnego wymaga stałego rozwoju we wszystkich obszarach zarządzania. Nieustannie doskonalone zarządzanie przez jakość jest fundamentem i podstawą w realizacji działalności biznesowej ANKOL. Posiadamy wdrożonych 10 systemów zarządzania jakością w odniesieniu do dostarczanych wyrobów i świadczonych usług, zgodnych z krajowymi i międzynarodowymi normami, których procedury są bardzo ważne w naszej codziennej firmowej praktyce. Zintegrowany Systemem Zarządzania objęty jest nadrzędnym systemem Kompleksowego Zarządzania Jakością (TQM) wg kryteriów QC 100 BID. Nowoczesne zarządzanie według procedur wynikających z wdrożonych norm pozwala sprawnie realizować skomplikowane kontrakty krajowe i zagraniczne z uwzględnieniem dynamicznych zmian i wciąż rosnących wymagań rynku. Zastosowanie nowoczesnych technologii pomaga nam w zarządzaniu procesami zidentyfikowanymi w firmie. Realizacja głównych procesów, tj. sprzedaży, zakupów, jak i tych wspomagających, czyli kapitału ludzkiego, kontroli jakości, logistyki, infrastruktury, wspierane jest przez innowacyjne systemy informatyczne. Systemy te umożliwiają szybkie i sprawne zarządzanie wiedzą, informacją oraz czasem. Procesowe i systemowe zarządzanie pozwala spełniać wymagania i oczekiwania klientów, gwarantując najwyższą jakość wyrobów i usług przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów, zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa informacji oraz pracy w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

  Czy mogliby państwo podzielić się z nami innymi ostatnimi osiągnięciami?

  Czesław Kolisz:

  ANKOL specjalizuje się w dostawach części i wyrobów dla lotnictwa. Posiadane przez nas przedstawicielstwo na Europę Wschodnią amerykańskiego producenta łożysk bezobsługowych umożliwia transfer nowoczesnych technologii na Wschód i zastosowanie ich w produkcji nowej generacji. Dostarczane przez ANKOL wysokospecjalistyczne części takie jak: bezobsługowe łożyska ślizgowe, wały napędowe, łożyska do urządzeń hydraulicznych należą do produktów najwyższej jakości. Głównym odbiorcą tych łożysk są rosyjskie zakłady SUKHOI, produkujące samoloty pasażerskie SUPERJET 100. Nasza reputacja i wizerunek nowoczesnej oraz rzetelnej marki są efektem 25-letniej działalności. Potwierdzają to również liczne nagrody i wyróżnienia otrzymywane w kraju i na świecie. W ostatnim roku otrzymaliśmy m.in. statuetkę Lider Polskiego Biznesu, Ambasador Polskiej Gospodarki, Europejski Medal 2016 czy VIP Biznesu. Równie cenne wyróżnienia odbieramy na arenie międzynarodowej za jakość, innowacje, doskonałe przywództwo i prestiż. Europejskie stowarzyszenie BID nominowało ANKOL kolejny raz do najwyższej nagrody International Arch of Europe for Quality and Technology Award 2017, którą odbierzemy podczas międzynarodowej konwencji we Frankfurcie. Wszystkie zdobyte trofea to dla nas prawdziwe ,,Oskary biznesu”, które podnoszą zaufanie do naszej marki, a ponadto inspirują do dalszego działania.

  Dobre gospodarowanie istniejącymi zasobami czy szukanie perspektyw na przyszłość – co decyduje o ciągłym sukcesie firmy ANKOL?

  Czesław Kolisz:

  25 lat działalności handlowej w wymagającej branży lotniczej to ogromny sukces. Jego miarą jest zarówno pozycja firmy na rynkach, jak również dynamiczny rozwój i uznanie w postaci nagród, tytułów i wyróżnień. Nie możemy tego zaniedbać, a jako firma rodzinna mamy szanse kontynuować działalność. Nadal stawiamy na rozwój i podnoszenie standardów, by w myśl przyjętej misji spełniać oczekiwania naszych kontrahentów.

  Rozmawiał Piotr Nowacki

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane