• Menu

  5 powodów, żeby zainstalować w domu pompę ciepła

  zainstalować w domu pompę ciepłaZ każdym rokiem rośnie popularność pomp ciepła. Nie bez powodu! Zwykle instaluje się je tam, gdzie nie ma możliwości ogrzewania gazem.

  Świetnie sprawdzają się do podgrzewania wody, nie tylko tej w kranie, ale też np. w basenie. Niektóre modele mogą być także zastosowane do ogrzewania budynku. Dlaczego warto rozważyć instalację pompy ciepła w swoim domu?

  Pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystuje naturalne, odnawialne źródła energii, która jest zgromadzona w ziemi, w wodzie albo w powietrzu, do ogrzewania wody w budynku. Do pracy potrzebuje tylko niewielkich ilości prądu, który zasila sprężarkę. W zależności od modelu można założyć, że na każdą jedną kWh, którą pobierze pompa ciepła, wytworzy ona co najmniej 6 kWh ciepła. To świetny wynik i…. niejedyna zaleta pomp ciepła! Oto kilka powodów, żeby się nimi zainteresować:

  1. Niskie koszty ogrzewania

  Pompy ciepła wiążą się z niskimi kosztami w porównaniu do innych metod ogrzewania. Samo urządzenie i koszt jego instalacji są dość wysokie, ale mogą się zwrócić po 5-10 latach. Poza tym jeśli planujemy użytkowanie pomp ciepła już na etapie budowy, może się okazać, że np. dzięki ich instalacji nie musimy budować komina co nieco zrównoważy sumaryczne.

  2. Troska o środowisko naturalne

  Całkowity brak emisji zanieczyszczeń przy zastosowaniu pompy ciepła to kluczowy argument dla osób, które chcą, aby ich dom był ekologiczny. Oczywiście, pompa wciąż potrzebuje prądu do działania, ale energia elektryczna wytworzona w elektrowni czy elektrociepłowni wiąże się z mniejszą ilością zanieczyszczeń, niż kiedy ciepło wytwarzane jest w kotłach, których spaliny powodują problemy z tzw. niską emisją i smogiem.

  3. Wygoda użytkowania

  W codziennym użytkowaniu pompa jest praktycznie bezobsługowa. Pracuje cicho, a umieszczona w pomieszczeniach taki jak pralnia czy suszarnia, jest praktycznie niezauważalna dla domowników.

  4. Bezpieczeństwo

  Wiele osób postrzega gaz i inne paliwa jako pewne zagrożenie. Praca pompy ciepła nie wiąże się z procesem spalania, dlatego daje maksymalny poziom bezpieczeństwa w domu.

  5. Samowystarczalność

  Pompa ciepła zastosowana w budynku jako samodzielne źródło ciepła, pozwala odciąć się całkowicie od innych paliw. Poza podpięciem się do sieci elektroenergetycznej, dom nie wymaga żadnych innych przyłączy. Tym samym nie musimy ponosić stałych opłat dystrybucyjnych, co znacząco obniża comiesięczne rachunki.

  Dowiedz się więcej na: www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/


  Dofinansowanie na pompę ciepła do Twojego domu

  5 odpowiedzi na “5 powodów, żeby zainstalować w domu pompę ciepła”

  1. Kris napisał(a):

   Pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie można tez dostać dofinansowanie gdy sie zdecyduje na ta forme ogrzewania

  2. Kris napisał(a):

   Pompa ciepła to doskonale rozwiązanie do domu zwłaszcza ze można tez dostac dofinasowanie

  3. Józef napisał(a):

   Pompy ciepła są doskonałe, ale tylko wtedy jak budujemy nowy dom. Jeżeli już mamy całą instalację grzewczą, nie zawsze jest sens wymieniać ją w całości.
   Najlepsze rozwiązanie to wykorzystanie powietrznej pompy ciepła razem z wentylacją i rekuperacją – odzyskiem ciepła. Wtedy mamy ciepło lub zimno (zależnie od temperatury na zewnątrz), świeże powietrze w domu (brak stęchlizny i wilgoci), nie musimy instalować klimatyzacji, nie ma zanieczyszczeń i syfu jak przy ogrzewaniu węglem.
   Niestety jest wiele firm, na które trzeba uważać bo nie potrafią dobrze wykonać instalacji, a to przecież ma być na lata. Jeżeli ktoś chce w Warszawie lub okolicach wykonać taką instalację, to najlepiej skorzystać z usług firmy Ecotherm (www.versatech.pl) – są znani i mają sporo zadowolonych klientów

   • Krzysiek napisał(a):

    Mam pytanie – czy znasz osobiście kogoś, kto korzystał z firmy Ecotherm? Szukam aktualnie informacji o ogrzewaniu i chodzi mi po głowie pompa ciepła. Czytałem co nieco o nich i nie znalazłem negatywów, co jest bardzo dobrym znakiem (w końcu więcej niezadowolonych obsmarowuje słabe firmy niż zadowolonych pisze cokolwiek) – chciałbym wiedzieć ile realnie to kosztuje i czy rzeczywiście się to opłaca tak jak piszą.
    Mam wątpliwości czy nie lepsza jest instalacja na gaz, ale sporo osób właśnie twierdzi że pompa ciepła jest bez porównania i nawet jeśli mogą być większe koszty, to i tak warto z uwagi na komfort korzystania i bezpieczeństwo.
    Mam prośbę o komentarz w tej sprawie – dziękuję bardzo z góry!

    • Józef napisał(a):

     Znam osoby, które skorzystały z usług Ecotherm, większość z tych osób jest bardzo zadowolona.
     Nie chodzi tylko o to, że tanio, czy szybko – właściciel firmy zna się na fachu i zjadł zęby na instalacjach – pompy ciepła, rekuperacja, odwierty – a chyba najlepsza rekomendacja to liczba instalacji – zrobili ich naprawdę sporo i są znani „na mieście”. Na swojej stronie versatech.pl/pl/realizacje.html) chwalą się, że wykonali ich 700 przez prawie 25 lat, co daje średnio 28 rocznie (2 miesięcznie) – w sumie patrząc na czas wykonania takiej instalacji jest to jak najbardziej realne.
     Nie chodzi przecież o to, żeby zrobić szybko i byle jak i równie szybko zainkasować opłatę.
     Jeżeli budujesz nowy dom, który nie ma jeszcze żadnego ogrzewania, to decyzja o pompie ciepła pewnie nie jest wielkim problemem. Gorzej jeśli dom już stoi, jest stary i nieszczelny – ale to przy każdym typie ogrzewania będzie problem z utrzymaniem temperatury.
     Na pewno warto się odezwać do tej firmy – porozmawiasz, wybadasz jak wyjaśniają wątpliwości – podobno mają ogromną wiedzę.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *