• Menu

  Czy wznowione zostaną poszukiwania „złotego pociągu”?

  Złoty pociąg„Złoty pociąg” przez długi czas trzymał nas w niepewności. Ten hitlerowski pociąg, którzy rzekomo ma zawierać złoto i inne kosztowności, ma znajdować się w Wałbrzychu, dotychczas nie został jednak odnaleziony. Piotr Koper i Andreas Richter, którzy są przekonani o tym, że „złoty pociąg” istnieje naprawdę, pomimo początkowych problemów nie składają jednak broni.

  Kosztowny i tajemniczy „złoty pociąg” ma znajdować się na trasie kolejowej wiodącej z Wrocławia do Wałbrzycha, a konkretnie na jej 65. kilometrze. Zgodnie z badaniami zaprezentowanymi przez Piotra Kopra i Andreasa Richtera, którzy założyli spółkę XYZ, opancerzony pociąg czeka na odkrywców w zasypanym tunelu. Niestety, badania prowadzone w ostatnich miesiącach nie dały odpowiedzi na to, czy „złoty pociąg” rzeczywiście istnieje.

  Jednak Piotr Koper i Andreas Richter wskazują, że dotychczasowe braki wyników nie przesądzają o tym, że pociągu nie ma naprawdę. Wskazują, że dotychczas realizowane badania pozwoliły im wyłącznie na dotarcie do głębokości 6 metrów, dlatego w celu uzyskania jednoznacznych odpowiedzi wiertnica musi dotrzeć głębiej.

  Aktualnie właściciele spółki XYZ planują zastosowanie nowych technologii, między innymi mają być to gradient pionowy, tomografia elektrooporowa oraz mikrograwimetria. Gdy badania te przyniosą pozytywne rezultaty, wiertnica znów wróci do pracy. Zanim jednak to nastąpi, spółka prowadzona przez Piotra Kopra i Andreasa Richtera będzie musiała kolejny raz zwrócić się do odpowiednich instytucji o otrzymanie pozwolenia na prowadzenie poszukiwań. W związku z tym szacuje się, że kolejne działania zmierzające do poszukiwania „złotego pociągu” będą mogły nastąpić dopiero na wiosnę 2017 roku.

  Piotr Koper i Andreas Richter w swoich doniesieniach wskazują na to, że tunel, w którym ma znajdować się opancerzony pociąg ma być połączony także z podziemną infrastrukturą, na przykład tajną fabryką Trzeciej Rzeszy. Rzeczywiście, pod Wałbrzychem i w okolicach, między innymi w popularnym zamku Książ znajduje się sieć podziemi i kolei, na razie o niepoznanym całkowicie celu oraz mapie.


  Złoty pociąg – rozpala wyobraźnię

  2 odpowiedzi na “Czy wznowione zostaną poszukiwania „złotego pociągu”?”

  1. Brokerzy napisał(a):

   Ciekaw jestem co kryje się w tym pociągu. Myślę jednak, że to bardziej legenda niż prawdziwy skarb, który można tam znaleźć.

  2. Bogdan z Gdyni napisał(a):

   Moje uwagi;
   1. Tunel został przypuszczalnie wysadzony w powietrze na znacznej długości.
   2.Jest wysoce prawdopodobne że to nie był pociąg pancerny (magnetometr nie wykrył obecności w ziemi dużych
   ilości metalu)
   3.Istnieje prawdopodobieństwo że pociąg w tunelu zostął rozładowany a sam opuścił tunel.
   4.Powinny zostać w zasypanym tunelu tory kolejowe usytuowane znacznie głębiej niż sądzono (8m lub głębiej)
   Jeżeli tak to czy przyrządy którymi dysponują odkrywcy są w stanie je wykryć ?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *