• Menu

  Wynajmujemy auto na kilka dni – użyteczne porady

  Jeżeli planujemy wyjazd na kilka dni, np. aby odwiedzić dawno niewidzianych znajomych mieszkających na drugim końcu Polski, a przy okazji chcemy trochę pozwiedzać, to możemy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Wynajem to doskonały pomysł, jeżeli nie posiadamy własnego auta.

  Wybór wypożyczalni

  Najpierw trzeba wybrać odpowiednią wypożyczalnię. Nie musi to być firma znajdująca się w naszym mieście, ponieważ wypożyczalnie mogą nam podstawić samochód „pod dom” czy do innej dowolnie wybranej lokalizacji. Musimy się jednak liczyć z opłatą za taką usługę. Jeżeli nie chcemy ponosić takiego kosztu to wybierzmy firmę posiadającą siedzibę lub oddział w naszym miejscu zamieszkania. Wówczas osobiście możemy odebrać auto z oddziału bez dodatkowych opłat.

  Poszukajmy opinii na temat danej firmy. Obszernym źródłem informacji będzie oczywiście internet. Możemy też popytać wśród znajomych czy rodziny, być może mają sprawdzoną firmę, z usług której korzystali. Sprawdźmy, czy dana wypożyczalnia posiada firmową stronę internetową, a na niej umieszczone dane teleadresowe firmy. Jeżeli zamieszczony jest regulamin – przeczytajmy go. Zapoznajmy się też z najważniejszymi zasadami obowiązującymi w danej wypożyczalni.

  Rezerwacja auta

  Następnym krokiem będzie wybór auta i rezerwacja. Flotę samochodową dostępną w danej wypożyczalni możemy obejrzeć na stronie internetowej. Tam też powinien być opublikowany szczegółowy cennik za wynajem w zależności od modelu auta i długości wynajmu. Wart podkreślenia jest fakt, że im dłuższy wynajem tym niższa cena za dobę. Aby zarezerwować auto możemy udać się osobiście do siedziby lub oddziału wypożyczalni, wygodniejszym jednak rozwiązaniem będzie rezerwacja telefoniczna lub internetowa. Nowoczesne wypożyczalnie umożliwiają rezerwację online za pomocą specjalnego formularza umieszczonego na stronie www. Bardzo szybko możemy w ten sposób dokonać rezerwacji interesującego nas samochodu bez wychodzenia z domu.

  Obowiązujące wymogi

  Istnieją pewne wymogi dotyczące możliwości wynajmu aut i musimy je spełniać. Najważniejsze to kryterium wieku. Aby wypożyczyć samochód musimy mieć ukończone przeważnie 20 lub 21 lat, ale pułap wymaganego wieku może być też wyższy w zależności od wypożyczalni, a także modelu auta, dotyczy to w szczególności samochodów luksusowych.

  Drugie kryterium to ważność prawa jazdy, wymagane jest posiadanie prawa jazdy co najmniej jeden rok. Będziemy musieli też wpłacić kaucję. Jest to określona kwota (różna w zależności od klasy pojazdu), która stanowi zabezpieczenie w razie uszkodzenia przez nas auta lub braków w jego wyposażeniu. Kaucja jest w całości zwracana, jeżeli oddamy auto w stanie niepogorszonym, czyli takim samym, w jakim go dostaliśmy.

  Zasady użytkowania

  Jeżeli już odebraliśmy auto, to możemy udać się w zaplanowaną podróż. Gdy chcemy wyjechać poza granice Polski, to musimy zapytać o zgodę. Wyjazd na teren Unii Europejskiej może się wiązać z niewielką opłatą. Przestrzegajmy także dobowego limitu kilometrów, jeżeli taki w danej wypożyczalni obowiązuje. Za każdy dodatkowo przejechany kilometr ponad limit będziemy musieli dopłacić. W wynajętych pojazdach obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. Samochód otrzymujemy z pełnym bakiem, a oddając go pamiętajmy, że również musi być zatankowany do pełna.

  Jeżeli w trasie dojdzie do awarii naszego auta lub wypadku, kolizji czy uszkodzenia samochodu, to musimy niezwłocznie powiadomić o tym wypożyczalnię i postępować według otrzymanych instrukcji. Na wszelkie naprawy pojazdu musimy otrzymać zgodę. W przypadku awarii i innych zdarzeń (w określonych regulaminem sytuacjach), wypożyczalnia podstawi nam samochód zastępczy.

  Zapraszamy też na stronę internetową https://car-rental.pl/kontakt/wypozyczalnia-samochodow-radom/. Zapoznać się tam można z ofertą wypożyczalni w Radomiu CAR-RENTAL.PL.

  Jedna odpowiedź do “Wynajmujemy auto na kilka dni – użyteczne porady”

  1. Janek300 napisał(a):

   Ja wynajmuję w Panek, w przypadku dużych i sprawdzonych wypożyczalni nie ma większych problemów. Znajomi wspominają mi o rożnych sytuacjach w tych mniejszych. I tam by było warto czytać umowy czy nie ma haczyków itp.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *