• Menu

  Jak wybrać dzielnicę, która jest przyjazna dzieciom?

  mieszkanie na KrowodrzyWybieranie miejsca na wychowanie dzieci jest ogromnie ważną decyzją – przecież to krok milowy, który będzie mieć wpływ na całe przyszłe życie naszych dzieci – na ich edukację, dobór przyjaciół, możliwości rozwoju.

  Zanim jednak zaczniemy przeglądać tysiące ofert z kraju, by znaleźć najidealniejsza opcję, dowiedźmy się, jakie cechy posiadają dzielnice, które są przyjazne dzieciom.

  Udogodnienia dla dzieci

  Dobra dzielnica będzie miała wiele udogodnień w pobliżu, a większość z nich powinna znaleźć się nawet w jej granicach – podkreślają krakowscy deweloperzy z GeoGrupy. Powinny interesować nas wszystkie miejsca, gdzie nasze dzieci otrzymają dodatkową rozrywkę lub będą mogły rozwijać swoje umiejętności, takie jak parki, dobrze zaopatrzone place zabaw, biblioteki, boiska. Innym wskazaniem przyjaznej dla dzieci okolicy są, oczywiście, pociechy bawiące się na zewnątrz.

  Istotna jest również odległość do szkół i przedszkoli. Nawet jeśli mamy samochód, to warto decydować się na takie lokum, do którego dziecko będzie w stanie samo przyjść po szkole. Dobrym przykładem są tu nowe mieszkania na Wrocławskiej w Krakowie, gdzie dojście do placówki może zająć dziecku mniej niż 15 minut.

  Przyjacielscy ludzie

  Łatwy sposób sprawdzenia okolicy to szybka rozmowa z dorosłymi osobami, które właśnie wyszły na spacer lub pilnują swoich maluchów bawiących się na placu zabaw. Ludzie często chwalą się pozytywami i narzekają na negatywy. Przełammy barierę wstydu, przecież nie ma nic złego w tym, że chcemy jak najlepiej dla swojej rodziny, a tym bardziej dzieci. Nie zrażajmy się jednak, kiedy spotkamy mniej przychylną osobę – pamiętajmy, że nawet w najlepszej okolicy może się komuś przytrafić zły dzień. Jeśli interesuje nas lokum w niedawno powstałej dzielnicy, takie jak nowe mieszkanie na Krowodrzy, to możemy porozmawiać z ludźmi z sąsiednich bloków.

  mieszkanie na Krowodrzy

  Bezpieczne środowisko

  Bezpieczeństwo jest bardzo ważne przy rozważaniu jakiegokolwiek sąsiedztwa, ale najistotniejsze jest szczególnie w przypadku małych dzieci. Czy mieszkanie położone jest w pobliżu hałaśliwych torów kolejowych? Czy na osiedlu znajdziemy więcej barów niż restauracji? Czy w nocy dochodzi do zakrapianych imprez pod blokiem? Czy dzielnica jest słabo oświetlona? Czy samochody mają jakieś dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżami? Czy osoby mieszkające na parterze odgradzają swoje balkony? To wszystko może być dla nas sygnałem, że w danej okolicy nie dzieje się najlepiej, więc tym bardziej nie jest to odpowiednie miejsce dla małego dziecka.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *