• Menu

  Wybierz sprawdzoną firmę do budowy hali magazynowej

  Budowę magazynu należy traktować równie poważnie i odpowiedzialnie jak budowę każdego jednego budynku mieszkalnego czy firmowego. Nie ma znaczenia, że ze względu na stosunkową prostotę takich konstrukcji i łatwe w realizacji plany architektoniczne budowa hali magazynowej wydaje się łatwą i nieskomplikowaną sztuką.

  Trudności pojawiają się dopiero podczas samego procesu budowy i wtedy brak odpowiedniego sprzętu, maszyn lub wystarczającej liczby pracowników może skutecznie zahamować cały projekt.

  Wybór wykonawcy

  Posiadając już plany przyszłej hali magazynowej, należy wybrać wykonawcę, który zajmie się ich realizacją. W tym celu warto przejrzeć oferty przynajmniej kilku firm, nie kierując się samymi stawkami, ale przede wszystkim ich doświadczeniem, kwalifikacjami i zapleczem technologicznym. Nie bez znaczenia jest również zaangażowanie takiej firmy w proces budowy i profesjonalna pomoc w zakresie:
  – wyboru właściwego dla danego projektu sposobu ocieplenia
  – realizacji projektów pobocznych: budowy dróg dojazdowych, dróg wewnętrznych
  – zaplanowania parkingów, miejsc postojowych, placów wyładunkowych
  – doradztwa dotyczącego lokalizacji budowy i odległości od węzłów komunikacyjnych, autostrad, tras wojewódzkich i krajowych
  – projektu części biurowej dla kierownictwa magazynu, obsługi klienta czy działu socjalnego dla zatrudnionych w hali magazynowej pracowników
  Dodatkowo wykonawca powinien zająć się również szeregiem prac związanych z samym przygotowaniem pod budowę. W ich zakres wchodzi między innymi osuszanie gruntu, zalanie fundamentów, instalacja barier dźwiękochłonnych i zagłuszających, montaż ogrodzenia, bram i furt wjazdowych na teren magazynu.

  Niskie koszty zarządzania

  Warto też wspomnieć, że wykonawca powinien też sugerować inwestorowi wdrażanie jak najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych rozwiązań, które mogą znacznie obniżyć koszty zarządzania magazynem. Wśród nich znajdują się chociażby systemy inteligentnego zarządzania i komputerowe programy oraz aplikacje, które ułatwiają obsługę magazynu, obniżają koszty użytkowania i pozwalają na znaczne przyśpieszenie całego procesu obsługi klienta końcowego.

  Ekologiczny magazyn

  Na etapie budowy hali magazynowej inwestor oraz wykonawca mogą wdrożyć również szereg ekologicznych rozwiązań. Są nimi panele słoneczne i energetyczne, odpowiednie ocieplenie budynku, montaż wiatraków produkujących energię czy pomp cieplnych, które mogą ogrzewać wewnętrzne instalacje wodno-kanalizacyjne. Dopasowanie odpowiednich rozwiązań ekologicznych wynika bezpośrednio z przeznaczenia danego magazynu – inaczej buduje się hale przeznaczone do przechowywania materiałów przemysłowych, chemicznych, środków medycznych, inaczej zaś te, które mają służyć do składowania żywności oraz produktów wrażliwych termicznie.

  Więcej informacji dowiesz się na stronie: WPIP z Poznania

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie