• Menu

  Jakie elementy mają wpływ na cenę sprzątania biura? 3 proste kroki.

  Ile kosztuje sprzątanie biuraKiedy ważny jest prestiż firmy, jakość obsługi, a ponadto cenimy swój czas, powierzenie usług porządkowych profesjonalnej firmie jest niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem.

  Ile kosztuje sprzątanie biura, od czego zależy i jakimi kryteriami kieruje się firma outsourcingowa przy jego wycenie?

  Jakość, nie tylko cena

  Zarówno efekt, jak i wysiłek związany z utrzymaniem czystości zależy przede wszystkim od wydajności wykonanej pracy, ta natomiast od wykorzystanych środków, metod  i przyjętych technologii, co w rezultacie przekłada się na to czy oczekiwania klienta i jego potrzeby będą spełnione, czy nie. Krótko mówiąc – chodzi o jakość. W przypadku firmy sprzątającej zwykle jest tak, że niska cena oznacza niską jakość usług, a zatem nie powinna być podstawowym kryterium. Co nim jest?

  Doświadczenie – obecność na rynku poparta kilkuletnią praktyką to umiejętność doboru określonych prac i środków do rodzaju zabrudzenia oraz świadomość wymaganych standardów, także tych sanitarnych zgodnie ze specyfiką danego obiektu. Wiążą się z tym szkolenia oraz certyfikaty czystości, które są gwarancją skuteczności i wysokiego poziomu usług, o czym świadczą referencje, dobra opinia i sukces marki.

  Wyszkolony personel – koszty pracownika i pracy ludzkiej są zawsze najwyższe. Rozbudowany system wewnętrznych szkoleń personelu podstawowego korzystnie wpływa na stosowanie odpowiednich metod pracy i narzędzi. Poprzez znajomość technologii, obsługi maszyn i stosowanych środków oraz wiedzę na temat zasad mechaniki, fizyki i chemii, personel taki zwiększa wydajność pracy.

  Wyposażenie – profesjonalny sprzęt renomowanych firm dostosowany do potrzeb obiektów handlowych, biur, magazynów, osiedli czy prywatnych mieszkań pozwala budować specjalistyczną ofertę i spełniać oczekiwania zróżnicowanego rynku. To zapewni efekt, jakiego nie zaoferuje sprzątaczka czy jednoosobowa firma.

  Jakie czynniki wpływają na koszty sprzątania?

  Cena najczęściej jest dostosowywana indywidualnie, o czym decydują nie tylko oczekiwania zleceniodawcy, ale przede wszystkim specyfika obiektu i jego wielkość. Przy obiektach mniejszych do 200m2 coraz częściej można zastosować gotowy pakiet usług sprzątania. Takie pakiety zaczynają się już od 240 zł netto za miesiąc np. tutaj. Przy większych powierzchniach aby dokonać pełnej i wiarygodnej wyceny, wymagana jest często wizja lokalna obiektu, która przeprowadzana bezpłatnie, pozwala ustalić:

  • stopień i rodzaj zabrudzenia
  • rodzaj powierzchni i jej wielkość w m²
  • częstotliwość sprzątania
  • poziom aktywności na obiekcie
  • jakość wykonywanych usług

  Rodzaj sprzątania biura i jego wpływ na cenę

  Profesjonalne utrzymanie czystości w biurze, zgodnie z 5 dniowym tygodniem pracy wymagać może usług cyklicznych (abonament) lub okresowych, co zależy od wielkości firmy, wyposażenia, ilości zatrudnianych pracowników i budżetu. Zebranie wszystkich informacji, omówienie szczegółów z klientem umożliwia przedstawienie optymalnych rozwiązań oraz szczegółowy ich kosztorys z uwzględnieniem:

  • planu prac (usługi abonenckie lub okresowe)
  • listy sprzętu niezbędnego do realizacji zlecenia
  • listy środków chemicznych
  • opisu metod czyszczenia zależnie od rodzaju powierzchni (pielęgnacja, konserwacja podłóg, pranie wykładzin, czyszczenie tapicerki itp)
  • ilości pracowników, ich specjalizacji oraz stanowisk, jakie będą obsługiwać na terenie nieruchomości
  • wykazu prac dodatkowych wraz z ich wyceną
  • planu kontroli prac

  Zanim podjęta zostanie decyzja o zatrudnieniu outsourcingu warto to przeanalizować pod kątem faktycznych potrzeb oraz możliwości zatrudnienia osoby sprzątającej, co w przypadku mniejszych firm i usług okresowych może mieć realne uzasadnienie. W tym przypadku decydująca jest cena sprzątania. Wysoka jakość utrzymania czystości wymaga już profesjonalnych metod, co z punktu widzenia pracowników ma ogromny wpływ na efektywność ich pracy.

  Odpowiedni poziom higieny warunkuje ich zdrowie i psychiczny komfort, a niska jakość tanich usług wiąże się ze słabą ich wydajnością. Poza tym niewłaściwy dobór technologii i szybsze zużycie czyszczonej powierzchni w dalszej perspektywie może okazać się znacznie mniej opłacalnym rozwiązaniem niż byśmy tego oczekiwali.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *