• Menu

  Wójt Starego Miasta: zaufało nam 900 firm

  Wójt gminy Stare Miasto, Ryszard Nawrocki

  Wójt gminy Stare Miasto, Ryszard Nawrocki Fot. PAIiIZ

  O konkursie „Grunt na medal” rozmawiamy z wójtem gminy Stare Miasto, Ryszardem Nawrockim

  Podczas gali „Grunt na medal” podkreślił pan, że udział w konkursie traktują państwo jako element budowania profesjonalnej oferty inwestycyjnej w gminie. Na czym owa strategia polega?

  – Nasza strategia to szereg inicjowanych i wykonywanych przez nas działań, które długofalowo mają zaowocować zainteresowaniem ze strony inwestorów. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał gminy Stare Miasto. W tym celu współpracujemy z organizacjami takimi jak Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Centrum Obsługi Inwestora oraz bierzemy udział w krajowych i międzynarodowych targach branżowych. Pojawiliśmy się chociażby na październikowych poznańskich targach czy wcześniej w Monachium i Cannes. Jednak jednym z najważniejszych elementów jest budowanie pozytywnego wizerunku, na który jako samorząd pracujemy od wielu lat. Jesteśmy postrzegani jako gmina przyjazna inwestorom, ponieważ wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Chcę podkreślić, że jest to kluczowy element, sprawdzany przez każdego finalnego inwestora – pozwala podkreślić naszą rzetelność i budować wiarygodność. Nie zapominamy również o tych, którzy już nam zaufali, a więc o blisko 900 firmach. Z myślą o nich każdego roku organizujemy śniadania biznesowe, na których wymieniamy się doświadczeniami i wsłuchujemy się w ich potrzeby.

  Co oznacza dla pana zwycięstwo w konkursie? Jakie są szanse, że znalezienie się w gronie laureatów przekuje się w konkrety?

  – Formuła konkursu przewidywała wizytację terenów, zadawane pytania były stricte techniczne, a każda odpowiedź dokładnie weryfikowana, dlatego zwycięstwo w obecnej edycji ma dla mnie duże znaczenie, ponieważ świadczy o wysokiej ocenie pracy wykonanej przez nasz samorząd w ostatnich latach. Inwestycje w drogi dojazdowe do terenów czy uzbrojenie ich w media, tak jak przed laty przekonywaliśmy, były zasadne i dzisiaj owocują. Bycie laureatem to prestiż i reklama sama w sobie, bo, jak pokazuje historia, zwycięskie grunty stosunkowo szybko znajdują nabywców. Dla mnie najważniejsze jest, że dzięki temu wyróżnieniu mamy okazję pokazać się i zaprezentować pełną ofertę gminy Stare Miasto.

  Ile zatem terenów ma do zaoferowania Gmina Stare Miasto i jakie są ich walory?

  – Nasza oferta jest bogata i różnorodna. Przede wszystkim mamy na terenie gminy dwa węzły autostradowe położone 3 km od siebie. Przy obu węzłach dysponujemy terenami inwestycyjnymi o różnej wielkości, w sumie jest to blisko 200 ha powierzchni inwestycyjnej. W zdecydowanej większości są one uzbrojone w media i asfaltowe drogi dojazdowe. Reasumując – nasze walory to: przyjazny samorząd, dobra lokalizacja i przygotowany pod inwestycję grunt – dzięki nim możemy konkurować ze strefami inwestycyjnymi, samemu takiej nie posiadając.

  Rozmawiał Piotr Danilczuk

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *