• Menu

  Wójt Konecka: Zostaliśmy zauważeni przez władze centralne

  Rozmowa z Ryszardem Borowskim na temat wizyty premier Beaty Szydło w Konecku

  W państwa gminie  pojawiła się ostatnio premier Beata Szydło. Jakie były jej wrażenia z pobytu? O czym państwo rozmawiali?

  Pani Premier Beata Szydło przebywając na terenie Gminy Koneck czuła się bardzo dobrze.  Staraliśmy się podejmować dostojnych gości jak najlepiej. Myślę, że sam fakt kilkugodzinnego pobytu w Konecku  świadczy  o dobrych wrażeniach Pani Premier   ze spotkania z dziećmi, ich rodzicami i wszystkimi mieszkańcami naszej gminy. Osobiście rozmawiałem z Panią Premier o naszych problemach w zarządzaniu małą, typowo rolniczą, niebogatą gminą  w centrum Polski.

  Pani Beata Szydło wspominała o spotkaniu jakie odbyła kilka lat temu w Aleksandrowie Kujawskim. Rozmawialiśmy również o finansowaniu samorządu i budowie drugiego stopnia na Wiśle w naszym powiecie w miejscowości Siarzewo i o akceptacji społecznej dla tej tak ważnej dla regionu inwestycji. Pani Premier z troską wsłuchiwała się w nasze problemy. Myślę, że goście wyjechali z Konecka zadowoleni, o czym świadczą słowa Pani minister Elżbiety Rafalskiej, która stwierdziła, że jeszcze do Konecka wróci.

  To już kolejny polityk, który odwiedza państwa miejscowość i  kieruje oczy całej Polski na Koneck. Czym jeszcze starają się państwo zasłynąć na arenie ogólnopolskiej i lokalnej? Co należy do priorytetów Konecka?

  Cieszymy się, że efekty naszej pracy są zauważalne z pozycji stolicy Polski.  Z przyjemnością możemy pochwalić się  naszymi dokonaniami w dziedzinie infrastruktury (budowa dróg, obiektów oświatowych, sportowych, kultury, kanalizacji, wodociągów  itp.),  ale zarazem przykładami harmonijnej współpracy mieszkańców z organami gminy, aby te cele osiągnąć. W przeszłości nie było łatwo. W gminie odbyły się dwa referenda o odwołanie władz gminnych. Jednak próby zdestabilizowania sytuacji w gminie nie uzyskały poparcia społeczeństwa i dzisiaj możemy mówić o stabilnym rozwoju naszej  miejscowości.

  Na arenie ogólnopolskiej chcemy pokazać, że gmina ze względu na swój rolniczy charakter i  niskich dochodach własnych może rozwijać się i oferować swoim mieszkańcom poziom infrastruktury często wyższy niż w gminach bogatszych. Nasza gmina  mimo, iż dochód na 1-go mieszkańca jest dużo niższy niż średnia krajowa ma budżet zrównoważony, na chwilę obecną bez zobowiązań.

  Gmina Koneck  bardzo efektywnie wykorzystuje środki pomocowe Unii Europejskiej, szczególnie w zakresie  budowy infrastruktury. Obecnie priorytetem gminy Koneck jest przygotowanie obiektu  pod nowy Posterunek Policji, który obsłuży 3 gminy powiatu: Koneck, Bądkowo i Zakrzewo oraz adaptacja pomieszczeń w Zespole Szkół w Konecku dla potrzeb publicznego przedszkola. Jednym z priorytetów  jest też modernizacja  stacji uzdatniania wody w Konecku, budowa dróg  gminnych i ścieżek pieszo-rowerowych z wykorzystaniem środków unijnych.

   Co jeszcze należy do priorytetów gminy, której włodarz otrzymał tytuł Samorządowego Menedżera Regionu w województwie kujawsko-pomorskim?

  Do  priorytetów gminy należy także poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych w gminie Koneck, a w związku z tym we współpracy z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego planujemy budować rondo na skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą wojewódzką w miejscowości Straszewo oraz we współpracy z samorządem powiatu aleksandrowskiego przebudowę dróg powiatowych wraz z odcinkami ścieżki pieszo-rowerowej w miejscowościach Straszewo i Święte. Planujemy również wykonać  termomodernizację obiektów Zespołu szkół w Konecku z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła).

  Rozmawiał Tomasz Rekowski

  Jedna odpowiedź do “Wójt Konecka: Zostaliśmy zauważeni przez władze centralne”

  1. Krys napisał(a):

   Pompa ciepła to świetne rozwiązanie dla tego typu obiektów sklep.grzejniki-purmo.com/kategoria-produktu/pompy-ciepla/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *