• Menu

  Wójt gminy Chełm: Jesteśmy zadowoleni z inwestycji

  W bieżącym roku za wykonanie 703 instalacji solarnych otrzymaliśmy nagrodę „Kryształowej Cegły” – mówi wójt gminy Chełm, Wiesław Kociuba

   Jak pan ocenia półmetek swojej kadencji?

  Najbardziej jestem usatysfakcjonowany z inwestycji drogowych. W niektórych miejscowościach w gminie w bieżącym roku zakończymy budowę dróg w 100 proc. Kolejny powód do zadowolenia stanowi realizacja dwóch dużych wręcz największych w województwie lubelskim projektów: instalacji łącznie ponad 1400 sztuk kolektorów słonecznych. Przypomnę też, że w bieżącym roku za wykonanie 703 instalacji solarnych otrzymaliśmy nagrodę „Kryształowej Cegły”.

  Inwestycje drogowe to nie jedyne obszary, na które stawia gmina.

  Ciągle poszerzamy ofertę rekreacyjną naszych terenów, m.in. wokół bardzo chętnie odwiedzanego przez mieszkańców regionu Zalewu Żółtańce. Jest to jeden z priorytetów naszej gminy. Mamy opracowany szczegółowy plan zagospodarowania przestrzennego i inwestujemy zgodnie z jego zapisami. Planujemy także udostępnienie budynku sanitarnego oraz parkingów. Teren jest w pełni uzbrojony. W ofercie mamy do sprzedaży działki budowlane, rekreacyjne i pod usługi.

  Na terenie gminy widoczne jest duże zainteresowanie działkami, przybywa również inwestorów.

  Liczba mieszkańców gminy stale rośnie, średnio ok. 200 osób rocznie. Ludzie często wybierają nasze tereny jako te bardziej atrakcyjne, ciekawe przestrzennie i dobrze uzbrojone. Cieszy nas to, ale jednocześnie trochę szkoda, że taki stan rzeczy nie wynika bezpośrednio z demografii urodzeń, a z migracji… Nasze tereny dostosowane są do prowadzenia różnego rodzaju działalności gospodarczej. Jako gmina jesteśmy przyjaźni inwestorom i zachęcamy ich zwolnieniami z podatku w pierwszym okresie działalności. Przykład to uchwała dotycząca zagospodarowania terenów Centrum Studiów Inżynierskich, pod kątem prowadzenia działalności produkcyjno-przemysłowej. Mimo wszystko, nasze cele i plany są bardziej ambitne chcielibyśmy, by na terenie naszej gminy powstawało jak najwięcej przedsiębiorstw oferujących nowe miejsca pracy mieszkańcom.

  Rozmawiał Tomasz Rekowski

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *