• Menu

  Włocławek kusi

  Włocławek od ponad tysiąca lat należy do grona miast nadwiślańskich

  To przez Włocławek wiódł szlak handlowy, którym przed wiekami spławiano zboża, bursztyn i inne towary. Dziś dawny szlak handlowy jest fragmentem drogi wodnej E70, jednej z trzech międzynarodowych dróg wodnych w kraju. Włocławek jest tłumnie odwiedzany przez żeglarzy, wioślarzy i miłośników innych sportów związanych z wodą. Są tutaj dwie przystanie, najpiękniejsze bulwary w Polsce, a po obu stronach Wisły znakomite warunki do inwestowania.

  W roku 2017 Włocławek w ogólnopolskim plebiscycie uplasował się w dziesiątce najpiękniej ukwieconych miast w Polsce.

  Włocławek to miasto sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości, otwarte na nowe wyzwania, a także oczekiwania firm chcących ulokować tu kapitał. W mieście z powodzeniem funkcjonuje Inkubator Innowacji i Przedsiębiorczości, a Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego Park Przemysłowo-Technologiczny jest częścią Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co zdecydowanie zwiększa prestiż Włocławka jako poważnego ośrodka gospodarczego, w którym warto inwestować i z którym warto związać przyszłość swojej firmy.

  Włocławek łączy tradycję z nowoczesnością. Cały czas powstaje tu słynny włocławski fajans. Tradycje jego wytwarzania sięgają 1873 roku.  Swoje święto Włocławek obchodzi w czerwcu. Co roku, w jeden czerwcowy weekend odbywają się liczne imprezy, koncerty, spektakle, a mieszkańców i ich gości przyciąga jarmark, na którym wystawcy z całej Polski prezentują regionalne wyroby i kulinarne przysmaki.

  Do Włocławka warto przyjechać, by wypocząć, również aktywnie. To miasto wielu możliwości, bardzo atrakcyjnie położone, a turystycznymi szlakami kuszą między innymi Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy oraz rezerwat Kulin. Miasto, otoczone lasami i jeziorami, zachwyca i potwierdza swoją wyjątkowość.

  www.wloclawek.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie