• Menu

  Jak sprawdzić wiarygodność firmy przeprowadzkowej?

  przeprowadzkiSzukasz firmy, która zajmie się Twoją przeprowadzką? Podpowiadamy, jak znaleźć wiarygodną i rzetelną.

  Setki ofert, tysiące ogłoszeń – tego z pewnością nie brakuje. Co więcej, jesteśmy nimi zasypywani każdego dnia. Sztuką jest dokonać dobrego wyboru. Chodzi przecież o to, aby nasze przeprowadzka przebiegła szybko, solidnie i oczywiście – możliwie tanio. Nie po to wynajmujesz firmę przeprowadzkową, aby mieć dodatkowe problemu. Pokażemy Ci, jak w prosty sposób możesz sprawdzić wiarygodność takiej firmy. Zrób to, zanim zdecydujesz się na podpisanie z nią umowy.

  Zerknij w rejestr przedsiębiorców

  Polskie prawo mówi o tym, że wszystkie podmioty gospodarcze (zarówno osoby fizyczne wykonują działalność, jak i spółki) maja obowiązek posiadać dziesięciocyfrowy numer NIP oraz REGON. Jeśli dysponujesz tymi numerami w prosty sposób możesz sprawdzić bezpłatnie dany podmiot gospodarczy na portalu informacyjnym Głównego Urzędu Statystycznego. Wówczas masz pewność, że firma jest zarejestrowana i działa legalnie. W Internecie podane są również adresy stron, gdzie sprawdzisz również firmy zarejestrowane za granicą.

  Rejestr dłużników

  Tutaj również warto zajrzeć. Informacji o polskich dłużnikach można szukać w Biurach Informacji Gospodarczej (BIG). W Polsce nie ma, co prawda państwowej organizacji, która zajmuje się rejestrowaniem dłużników. Natomiast istnieją 3 BIGi. Niestety sprawdzenie tam firmy jest zazwyczaj płatne.

  A co z licencjami?

  Jeśli szukasz firmy przeprowadzkowej, która zajmie się przewożeniem Twoich rzeczy do innego państwa – sprawdź czy posiada ona licencję na wykonywanie międzynarodowego transportu. Można to bez problemu sprawdzić w bazie Biura do Spraw Transportu Międzynarodowego. Konieczny jest jednak numer BOTM. Większy problem jest z weryfikowaniem licencji przewoźników krajowego transportu drogowego. Zawsze jednak można spróbować skontaktować się z podmiotem, który takie licencje wydaje.

  Popytaj innych użytkowników

  Internet to kopalnia wiedzy. Dlatego pomocne mogą być przeróżne fora internetowe. Również te specjalistyczne, które dotyczą tematu przewoźników. Warto poczytać opinie, spostrzeżenia innych. Jeśli masz jakieś wątpliwości po prostu zapytaj. Pozostaw po sobie ślad – post, w którym wyjaśnisz swoje wątpliwości. Być może zgłosi się użytkownik, który miał podobny przypadek albo zna odpowiedź na Twoje pytanie.

  Dobrym pomysłem jest również czytanie komentarzy użytkowników, którzy korzystali z usług danej firmy. Czasami na swojej stronie firma zamieszcza referencje albo oddaje do użytku forów, gdzie zbiera się wszelkie informacje o usługach i działalności firmy. Z pewnością warto to przejrzeć. Ważne jest jednak, abyś nie sugerował się jedynie stuprocentowym wskaźnikiem pozytywnych opinii. Zdecydowanie zwróć uwagę na ilość opinii.

  Media społecznościowe

  W przypadku przewoźników to również dobre miejsce, z którego można dowiedzieć się naprawdę wiele. Wiele z firm ma Facebooka. W Polsce chyba jedno z najbardziej popularnych mediów społecznościowych. Poczytaj opinie. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz zwrócić się zapytaniem bezpośrednio do danej firmy. Jeśli firma działa w innych mediach tego typu, również zerknij na ich profile.

  Więcej informacji znajdziesz na stronie firmy przeprowadzkowej https://www.przeprowadzki-tom.pl/, która organizuje przeprowadzki domów, mieszkań oraz biur.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *