• Menu

  Weselny toast – jak go odpowiednio uczcić ?

  Weselny toastToast weselny wznosi para młoda, dlatego dobrze jest wcześniej przemyśleć to, co mamy do powiedzenia naszym gościom. Odpowiednia przemowa, przed oficjalnym rozpoczęciem wesela będzie wskazana, tym bardziej iż będą na nią na pewno liczyć rodzice panny młodej, jak i rodzice pana młodego.

  Nie musimy siłować się długimi przemowami, lecz krótka informacja odnośnie imprezy, a także podziękowania wszystkim zgromadzonym, są jak najbardziej na miejscu!

  Weselny toast – jak go odpowiednio uczcić ?

  Toast weselny wznosi para młoda, dlatego dobrze jest wcześniej przemyśleć to, co mamy do powiedzenia naszym gościom. Odpowiednia przemowa, przed oficjalnym rozpoczęciem wesela będzie wskazana, tym bardziej iż będą na nią na pewno liczyć rodzice panny młodej, jak i rodzice pana młodego. Nie musimy siłować się długimi przemowami, lecz krótka informacja odnośnie imprezy, a także podziękowania wszystkim zgromadzonym, są jak najbardziej na miejscu!

  Odpowiedni toast, jak go rozpocząć ?

  Oczywiście toast rozpoczynamy od poproszenia gości o chwilę ciszy (w większości wypadków wszyscy i tak będą oczekiwać na jasny gest od pana młodego, a także jego przemowę). Kiedy zasugerujemy gościom, iż chcemy przemawiać, będziemy mogli przejść do najważniejszej części, czyli naszej przemowy.

  Co mówimy w pierwszym toaście…

  Pierwszy toast jest czymś, co zawsze zostanie skwitowane wielkimi brawami, a także odpowiednim aplauzem naszych gości, lecz warto pamiętać, że wszystkie nasze słowa, których użyjemy, powinny być odpowiednio przemyślane.

  Warto brać pod uwagę, że nasza przemowa powinna być poważna (można użyć delikatnego żartu, lecz fajnie jest znaleźć na niego czas w połowie, aby nie był on jakiś prześmiewczy, ani aby nie obniżał rangi naszego spotkania). Oprócz tego, nasza przemowa nie powinna być długa. Powinna być krótka i treściwa, dająca poszanowanie naszym gościom, radość z ich przybycia, a także w głównym stopniu uwzględniająca udział naszej drugiej połówki, a także obojga rodzin.

  Uwzględniając te wszystkie powyższe czynniki, będziemy w stanie zbudować przemowę, która będzie idealnym zakresem informacyjnym, który jednocześnie podkreśli wagę naszych rodzin, przyjaciół i bliskich, którzy pojawili się w ten wielki dzień i chcą go świętować razem z nami!

  Wszystkie inne porady odnośnie przemów, a także elementów weselnych, znajdziemy na portalu modnewesele.com, w dziale poradników. Tam znajdują się inne, konkretniejsze porady, odnośnie przemowy weselnej.

  Pamiętajmy na koniec – każda przemowa weselna i pierwszy toast są nagradzane, lecz warto mieć wcześniej przygotowaną przemowę, która będzie kwintesencją całego spotkania!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *