• Menu

  Czy warto pożyczać pieniądze w parabanku?

  pieniądze w parabankuParabanki to instytucje finansowe, w których można pożyczać różne kwoty pieniędzy w dość krótkim czasie. Rynek szybkich pożyczek stale się rozwija, a firmy pożyczkowe przygotowują coraz bardziej atrakcyjne oferty.

  Wiele osób decyduje się na pożyczenie pieniędzy z parabanku przed świętami lub wtedy, gdy nagle pojawi się jakiś niespodziewany wydatek. Środki uzyskane w ten sposób przeznaczane są na różne cele, a popularność tego typu pożyczek stale rośnie.

  Pożyczki – na co najczęściej są przeznaczane?

  Statystki wskazują, że niemal 40% pieniędzy z pożyczek przeznaczanych jest na finansowanie bieżących potrzeb. Nieprzewidziane wydatki mogą skutecznie wydrenować portfel i wówczas chwilówka jest prawdziwym wybawieniem. Na co najczęściej zaciągamy pożyczki? Krótkoterminowe pożyczki zaciągane są najczęściej wtedy, gdy wydatki zaczynają się piętrzyć i konieczne jest zdobycie dodatkowych środków finansowych.

  Niemal 30% osób zaciągających pożyczki w parabankach przeznacza uzyskane w ten sposób pieniądze na zakup sprzętów gospodarstwa domowego czy sprzętu elektronicznego. Około 27% pożyczkobiorców wydaje środki na remont mieszkania, a niewiele mniej na naprawę lub zakup auta. Zaledwie 11% pożyczkobiorców przeznacza pożyczone pieniądze na wyjazdy zagraniczne.

  Spirala zadłużenia

  Łatwo można przyzwyczaić się do korzystania z parabanków. Pożyczka na święta, na wakacje, na auto i na drobne wydatki – początkowo wydaje się, że tak niewielkie zobowiązania można łatwo spłacić. Jednak im więcej długów, tym większy problem ze spłatą. Raty kumulują się i może pojawić się chęć zaciągnięcia pożyczki na spłatę długów. To najgorszy z możliwych pomysłów, ponieważ prowadzi do spirali zadłużenia.

  Zawsze należy do tematu pożyczek podchodzić z głową. Przed skorzystaniem z usług parabanków warto skorzystać z serwisu www.ratkomat.pl i porównać oferty. Dzięki temu można znaleźć najbardziej atrakcyjną pożyczkę, której spłata nie powinna przysparzać problemów. Trzeba też pamiętać, że w spiralę zadłużenia można wpaść naprawdę łatwo, ale wyjść z niej jest wyjątkowo trudno. Czasem, zamiast zaciągać kolejną pożyczkę, lepiej zacisnąć pasa i zaoszczędzić potrzebną kwotę niż mnożyć swoje długi.

  Udostępnij w sieci ....
  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Google+Share on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *