• Menu

  W Warszawie powstanie „Lazurowa przystań”

  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” przygotowuje się do kolejnego projektu inwestycyjnego w Warszawie – „Lazurowej Przystani” przy ul. Sterniczej. Rozpoczęcie przedsięwzięcia planowane jest już na lato 2018 r.

  „Lazurowa Przystań”, która powstanie na warszawskim Bemowie, to w założeniach budynek mieszkalny, wielorodzinny z lokalami usługowymi w parterze oraz dwupoziomowym garażem podziemnym. Od strony ulicy Sterniczej budynek będzie miał dziewięć kondygnacji nadziemnych oraz antresole, a w pozostałej części siedem kondygnacji. Nowoczesna architektura, modna biało-szara kolorystyka oraz ciekawy design z pewnością przyciągną oko nawet najbardziej wymagających klientów. Dla tych, którzy potrzebują solidnych materiałów, doskonałej lokalizacji, dobrego dojazdu oraz bliskości punktów edukacyjnych „Lazurowa Przystań” wydaje się miejscem idealnym.

  W budynku zaplanowano 69 mieszkań o funkcjonalnym układzie. Struktura przestrzenna przyjęta została w oparciu o doświadczenie Spółdzielni ze sprzedaży poprzednich inwestycji oraz aktualnie panujące zapotrzebowanie rynku mieszkaniowego.

  W trakcie budowy jest druga inwestycja „Lazurowe Ogrody” w Warszawie przy ul. Szeligowskiej. Składać się ona będzie z kompleksu czterech budynków: B1, B2, B3, B4 liczących od pięciu do dziesięciu kondygnacji. Powstanie 218 nowych mieszkań oraz 10 lokali użytkowych o powierzchni 1,6 tys. m2. Osiedle będzie charakteryzować się bardzo nowoczesną architekturą oraz subtelnymi, stonowanymi kolorami elewacji. Kolorystyka projektowanej zabudowy jest eleganckim zestawieniem bieli, szarości, naturalnych kolorów drewna oraz grafitu. Prace budowlane przy „Lazurowych Ogrodach” rozpoczęły się w październiku 2016 r., wtedy plac budowy został przejęty przez Generalnego Wykonawcę – firmę „PHUB Łucz-Bud”. Obecnie w stanie surowym jest budynek B1, pozostałe budynki są na różnych etapie zaawansowania. Przesadzonych zostało ponad 20 drzew, aby nowo powstałe zagospodarowanie terenu nawiązywało do poprzedniego charakteru miejsca i aby nowi mieszkańcy mogli cieszyć się zielenią w środku osiedla. „Lazurowe Ogrody zostaną zakończone do grudnia 2018 r.

  Spółdzielnia „Lazurowa” jest doświadczonym i sprawdzonym inwestorem budowlanym. W 2013 roku podjęła ogromne wyzwanie – budowę pierwszej inwestycji, osiedla „Lazurowy Zakątek”, co okazało się wielkim sukcesem. Budynek oddany został do użytkowania w kwietniu 2015 r., a w ramach inwestycji powstało 111 nowych mieszkań i 13 lokali użytkowych. Lokale znalazły nabywców długo przed zakończeniem budowy. Spółdzielnia „Lazurowym Zakątkiem” pokazała nową jakość spółdzielczości i zaznaczyła swoją obecność na warszawskim rynku deweloperskim.

  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” nie poprzestała wtedy na jednej inwestycji i dalej postanowiła realizować cele statutowe polegające na zapewnieniu lokali mieszkalnych swoim członkom, tym samym powiększając majątek Spółdzielni, wykorzystując działki, będące w jej wieczystym użytkowaniu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *