• Menu

  Ustka – biznesowo i turystycznie

  Urozmaicona terenowo – ma urwiste klify, sosnowe lasy, piaszczyste, szerokie plaże i rozległe łąki, a to wszystko pomiędzy urodzajnymi uprawnymi polami. Miejscowości gminy Ustka stają się coraz popularniejszymi miejscami wypoczynku

  Małe nadmorskie miejscowości, liczące najwyżej kilkaset osób, latem zamieniają się w tętniące życiem aglomeracje, prawie wielkomiejskie. Kto lubi imprezy i towarzystwo, wybiera Rowy. Miłośnicy spokoju szukają kwater we wsiach oferujących agroturystykę lub mniej zatłoczonych miejscowościach letniskowych, m.in. w Poddąbiu, Dębinie, Orzechowie czy Przewłoce.

  Gmina Ustka to także bezpiecznie skomunikowane tereny z urządzonymi trasami rowerowymi, stacyjkami postojowymi i placami zabaw. To zaradni biznesmeni, prowadzący działalność całoroczną albo świadczący sezonowe usługi turystyczne.

  Na rozwój gospodarczy gminy Ustka mają wpływ: położenie nad morzem, w strefach uzdrowiska Ustka oraz nowo utworzone uzdrowisko dziecięce Rowy, uzbrojenie terenów inwestycyjnych oraz bliskość portów rybackich w Ustce i w Rowach.

  Festiwal Maskotek

  Dodatkowe informacje…

  można uzyskać w urzędzie gminy Ustka przy ul. Dunina 24,  telefonicznie pod numerem 59 815 24 31 lub na stronie internetowej www.ustka.ug.gov.pl w zakładce „nieruchomości”.

  Dzięki wytężonej pracy powstało wiele znaczących inwestycji. Stawiamy na sport
  i edukację, wspieramy rodziny i jako jedyni w Polsce organizujemy Ogólnopolski Zjazd Maskotek® w Rowach, który przyciąga maskotki z całej Polski. Cyklicznie w pierwszą sobotę lipca organizujemy Ogólnopolski Rajd Rowerowy pn. „Szlakiem Zwiniętych Torów”.

  Wielkim atutem gminy Ustka jest także bliska odległość do aglomeracji miejskich takich jak Ustka i Słupsk. Ponadto znajdujemy się na atrakcyjnym środku wybrzeża, przy drodze S6 – na dziewiczym i nie do końca odkrytym terenie, ze wspaniałą perspektywą połączeń ze Szczecinem i Gdańskiem.

  www.ustka.ug.gov.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *