• Menu

  Uniwersalny pickup

  Nissan Navara NP300

  Nissan Navara NP300

  Czy da się połączyć auto robocze z osobowym? Chodzi o samochód, którym będziemy mogli nie tylko przewozić towar czy narzędzia, ale także śmiało pojedziemy nim na wakacje czy do sklepu. Okazuje się, że Nissan Navara NP300 jest tego typu pojazdem.

  Potężny pickup

  Z zewnątrz to bardzo duży samochód – jego design nie jest jednak skupiony głównie na tym, aby było to auto typowo robocze. Projekt Navary jest taki, że możemy używać go także na co dzień, a to za sprawą eleganckiego, a zarazem masywnego przodu. Składa się na niego duży grill połączony z reflektorami. Poniżej, w zderzaku, umieszczono reflektory przeciwmgielne, wokół których producent zdecydował się zamontować chromowane wstawki.

  Nissan Navara NP300

  Nissan Navara NP300

  Jeśli przyjrzymy się bocznej linii, oprócz masywnych przetłoczeń, błotników czy sporej części ładunkowej możemy dostrzec przede wszystkim duży prześwit wynoszący aż 224 mm.

  Przestrzeń ładunkowa ma długość 1578 mm, szerokość 1560 mm, a wysokość progu załadunkowego to 815 mm. Z racji zastosowania sprężyn piórowych możemy załadować aż tonę. Maksymalny uciąg także jest imponujący – wynosi 3,5 tony.

  Niby auto robocze, a jednak wnętrze ma… nawet luksusowe

  Pickupy to głównie auta przeznaczone do pracy. Dlatego też często tego typu samochody są bardzo „surowe” w środku. Wsiadając do Nissana Navary, możemy liczyć na pozytywne zaskoczenie. Czekają na nas: bardzo wygodne, skórzane i podgrzewane fotele czy dwustrefowa klimatyzacja. Nie brakuje również schowków – materiały są miękkie, a poszczególne elementy są doskonale dopasowane. Plusem jest także dobre wyciszenie, nawet przy dużych prędkościach autostradowych. Miejsca jest naprawdę dużo, aczkolwiek lepiej podróżować w cztery osoby z racji wysokiego tunelu środkowego.

  Mocne serce

  Z racji tego, że pickupy są używane w pracy, najczęściej w ciężkim terenie, auta tego typu powinny posiadać mocne silniki. W Navarze pracuje 2,3-litrowy diesel, który może posiadać 160 lub 190 KM. Moment obrotowy wynosi 450 Nm. Motor może współpracować z 6-biegową skrzynią manualną lub 7-biegowym automatem. Atutem jest również spalanie, które w trasie może wynieść nawet 6 litrów, natomiast w mieście do 10 litrów.

  Nissan Navara NP300

  Nissan Navara NP300

  Nissan Navara, jak na auta terenowe przystało, posiada elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. W praktyce wygląda to tak, że koło jest automatycznie hamowane, a moc przekazywana jest na te koła, które mają największą przyczepność. Dodatkowo mechanizm rozdziela moc równomiernie na oba tylne koła, aby poprawić przyczepność pojazdu.

  Samochód może jeździć w trzech trybach: 4WD High umożliwia nam pokonywanie łatwego terenu, 4WD Low wybieramy, gdy mamy w planach jazdę w trudnych warunkach: po piasku, śniegu lub głębokim błocie. Ostatni tryb to 2WD – do jazdy po asfalcie.

  Podsumowanie

  Nissan Navara to pickup prawdziwie uniwersalny. Możemy nim bez problemu pokonywać trudny teren, ale także pojechać z rodziną na wakacje. Krótko mówiąc, samochód Nissana to świetna propozycja dla kogoś, kto szuka auta do pracy i do jazdy na co dzień.

  Artykuł powstał przy współpracy z www.czesciauto24.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane