• Menu

  Uniwersalny mini żuraw – zalety i zastosowanie

  mini żurawWielkogabarytowe konstrukcje okien wymagają odpowiedniej techniki montażu. W związku z powyższym wspomaganie się specjalistycznym sprzętem będzie w tym przypadku niezbędne. Jedną z metod na montaż ciężkiego i wielkoformatowego szkła jest zastosowanie mini żurawia.

  Czym jest mini żuraw?

  Mini żuraw to urządzenie, które służy do operowania ładunkiem w trudno dostępnych miejscach. Mini dźwig cieszy się coraz większym zainteresowaniem w bardzo zróżnicowanej branży. Może wspomagać prace budowlane i hotelowe, a także przenosić wielkogabarytowe szyby i dzieła sztuki w muzeach. Mini żurawie mają zastosowanie nie tylko w pracach montażowych, ale również demontażowych. Są świetnym rozwiązaniem tam, gdzie rozstawianie żurawia kołowego lub samojezdnego byłoby niemożliwe.

  Funkcjonalność mini dźwigów

  Nowoczesne mini dźwigi wyposaża się w wiele cennych funkcji i dodatków. Jednym z nich są czujniki, które doskonale nadzorują pracę maszyny. Informują między innymi o ryzyku wywrócenia się. Charakteryzuje je duża stabilność i manewrowość oraz w zależności od modelu – możliwość udźwigu ładunku o zróżnicowanej wadze.

  Coraz większe zainteresowanie mini dźwigami sprawia, że sprzęty są bardzo urozmaicone i przeznaczone do różnych przestrzeni. Do dyspozycji inwestora pozostają m.in. mini żurawie o kompaktowej budowie, która zapewnia im przedostanie się przez standardowe otwory drzwiowe. Urządzenia o niewielkich rozmiarach mogą być transportowane windą budowlaną, co zapewnia im pracę na dowolnej kondygnacji. Urządzenia charakteryzuje niewielki nacisk na podłoże, dzięki czemu mini żurawie znajdują zastosowanie na grząskim podłożu, a nawet posadzkach marmurowych. Z kolei największe sprzęty pośród mini dźwigów mogą pracować na dachach budynków, dzięki czemu zastępują pracę żurawi wieżowych.

  Zróżnicowane zastosowanie mini dźwigów

  Jednym z bardziej kompaktowych urządzeń służących do przenoszenia blisko jednotonowych ładunków jest sprzęt Maeda MC 104 CRM, który mimo niewielkich rozmiarów potrafi osiągnąć wysięg 5,5 m. Jeszcze większą funkcjonalność mini żurawi zapewniają specjalistyczne przyssawki do szyb typu UPG, które dostarczają wielkogabarytowe konstrukcje na różną wysokość. Mini żurawie w połączeniu z przyssawką są jeszcze bardziej skuteczne oraz bezpieczne dla przenoszonych konstrukcji. Najmniejsze gabarytowo mini dźwigi pozwalają na pracę w średniej wielkości domach jednorodzinnych, z kolei do pracy na większych wysokościach poleca się model MC 815C o wysięgniku równym 19,60 m. Tak szeroka gama produktów sprawia, że każdy inwestor dopasuje urządzenie do własnych preferencji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane