• Menu

  Ubezpieczenie taksówki – co warto wiedzieć?

  Ubezpieczenie taksówkiTaksówka, podobnie jak każdy inny samochód, musi zostać ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej. Niestety, wiele firm ubezpieczeniowych podaje taksówkarzom znacznie zawyżone stawki.

  Eksploatacja taksówek jest znacznie intensywniejsza niż innych samochodów osobowych. Rośnie więc ryzyko, że z jakiegoś powodu będą one uczestniczyć w wypadku drogowym; ponadto częściej zdarza im się konieczność napraw. Dlatego ubezpieczyciele oferują właścicielom taksówek nawet dwukrotnie wyższe stawki.

  Nie tylko niezbędne, ale i korzystne

  Ubezpieczenie taksówki to nie tylko obowiązek prawny, ale i spora korzyść. W razie kolizji czy jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń to właśnie ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie osobie poszkodowanej oraz bierze na siebie koszty naprawy pojazdu.

  Wysokie stawki towarzystw ubezpieczeniowych są celowym działaniem, mającym zniechęcić potencjalnych klientów-taksówkarzy do wykupienia polisy. W niektórych krajach, np. w Wielkiej Brytanii, istnieją przedsiębiorstwa koncentrujące się na ubezpieczeniach flot zajmujących się przewozem ludzi. Ubezpieczenie typu taxi fleet insurance oferuje na przykład firma Taxi fleet Insurer. W Polsce takich ofert jest na razie niewiele, a stawkę niejednokrotnie trzeba negocjować, udowadniając ubezpieczycielowi długoletnie doświadczenie i bezpieczny styl jazdy.

  Ubezpieczenia dodatkowe

  Ze względu na specyfikę pracy, taksówkarze często zmuszeni są do wymiany rozbitej szyby czy pękniętej opony, a także – co charakterystyczne – do naprawy uszkodzeń samego wnętrza pojazdu. Najczęściej wynika to z nieodpowiedzialnego zachowania klientów, czasami znajdujących się pod wpływem napojów wyskokowych. Kompleksowe ubezpieczenie taksówki powinno pokrywać nie tylko odpowiedzialność cywilną, ale także ochronę na wypadek kradzieży, AC, NNW i Assistance. Warto sprawdzić, czy oferta dodatkowa zawiera także ubezpieczenie szyb i opon.

  Cały pakiet prawdopodobnie okaże się stosunkowo drogi, ale jest najlepszym rozwiązaniem, zapewniającym kompleksową ochronę samochodu, który jest przecież środkiem do wykonywania pracy i zarobku. Właśnie dlatego na ubezpieczeniu pojazdu służącego do prowadzenia działalności gospodarczej nie należy oszczędzać.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie