• Menu

  Ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii

  Ubezpieczenia w Wielkiej BrytaniiWielka Brytania to ciekawy rynek dla ubezpieczeń. Przede wszystkim są tam bardzo ciekawe oferty, jeśli chodzi o zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

  Można na przykład ubezpieczyć sześćdziesięcioletnią babcię ubezpieczeniem „over 50”, które jest dostępne dla każdej osoby w wieku pięćdziesięciu lat lub starszej.

  Można także ubezpieczyć się od utraty dochodu, stosując tak zwane Income Protection. W przypadku utraty pracy ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie, które staje się dla ubezpieczonego de facto kolejną pensją.

  Rząd i narodowe placówki, między innymi National Health Service (odpowiednik polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia), wręcz zachęcają do skorzystania z bogatej oferty prywatnych ubezpieczeń, zauważając w nich profity dla obywateli. Może to jednak być sygnałem, że skoro rząd Jej Królewskiej Mości nie jest w stanie zapewnić pewnego zabezpieczenia obywatelom, to prosi chociaż o to, aby sami się ubezpieczyli od pewnych rzeczy, które mogą się wydarzyć w życiu.

  Brytyjczycy ubezpieczają masowo także swoje posesje oraz inne własności. Fraza „classic car insurance uk” jest także całkiem popularna, zwłaszcza wśród miłośników zabytkowych samochodów, ale też i w przypadku osób, które posiadają antyczne samochody z poprzedniej epoki i nie chcą się ich pozbywać, ale też nie chcą nimi jeździć codziennie po ulicach.

  Wówczas można nie płacić obowiązkowego ubezpieczenia za samochód i podatku od niego, ale jednocześnie, jeśli kogoś najdzie ochota na wyjazd na zlot miłośników samochodów historycznych, wówczas trzeba będzie wykupić ubezpieczenie na czas tego zjazdu, jednocześnie upewniając się, że samochód po długim czasie nieużytkowania będzie w stanie pełnić swoje funkcje i nie wysypie się na pierwszym zakręcie za miastem. Wtedy sytuacja może stać się dosyć kłopotliwa.

  Dlatego też Brytyjczycy sięgają również po kamerki samochodowe (tzw. Vehicle Camera), które nie tylko dokumentują cenne wrażenia z jazdy, które można potem wrzucić na YouTube’a, ale i zapiszą przebieg potencjalnego wypadku samochodowego. Wtedy istnieje większa szansa na to, że jeśli wypadek nie zaistniał ani z Twojej winy, ani Twojego auta, bo na przykład inny kierowca jeździł nieostrożnie i uderzył w Ciebie, ubezpieczyciel od razu wypłaci pieniądze z polisy.

  Ostatnie wydarzenia w Wielkiej Brytanii sprawiają także, że mieszkańcy Wysp Brytyjskich mają coraz mniejsze zaufanie nie tylko do rządu, ale i do państwowych benefitów oraz ofert zabezpieczenia. Dlatego coraz częściej sięgają po prywatne ubezpieczenia na życie lub indywidualne polisy przygotowane dla nich przez ubezpieczycieli. Potrzebujesz zabezpieczenia warsztatu samochodowego, ale z uwzględnieniem warunków, które w nim panują i nie są typowe dla takiej konstrukcji? Nie ma problemu, po prostu dostaniesz polisę specjalnie dopasowaną do Ciebie.

  Jak więc wspomniano, Wielka Brytania to ciekawy rynek dla ubezpieczeń, ale pewnie wpływa też na to bliskość londyńskiego City, w którym znajdują się siedziby wielkich banków świata, przez co na rynku są dostępne różnorodne oferty ubezpieczeń, a firmy rywalizujące ze sobą oferują coraz lepsze warunki osobom, które do nich przychodzą z pytaniem o dostępne możliwości ubezpieczenia.

  Jedna odpowiedź do “Ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii”

  1. Ubea napisał(a):

   W Polsce starsze osoby także mogą znaleźć ofertę ubezpieczenia na życie mającą korzystne warunki. Trzeba jednak do tego podejść z rozwagą i bez pośpiechu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego produktu pisaliśmy tutaj ubea.pl/Czy-ubezpieczenia-na-zycie-dla-seniora-jest-oplacalne%2Cartykul%2C1144/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *