• Menu

  Trwa rowerowa rywalizacja miast

  Zarówno małe miasta, jak i duże metropolie mają szansę w walce o tytuł najbardziej rowerowego miejsca w Polsce. W kampanii społecznej „Kręć kilometry po technologię” bierze udział kilkanaście tysięcy uczestników, ponad 600 miast i kilkadziesiąt lokalnych grup rowerowych, które w miesiąc wykręciły już rekordowe półtora miliona kilometrów

  Cała Polska od początku maja kręci kilometry w ramach kampanii, organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet, a wspieranej patronatem Związku Miast Polskich. Na liczniku jest już ponad 1,5 mln kilometrów, a to dopiero początek rywalizacji, której głównym celem jest poprawa warunków ruchu rowerowego w Polsce.

  Nagrodami dla zwycięskich miast w tegorocznej kampanii Fundacji Allegro All For Planet są wyjątkowe wydarzenia technologiczne. Allegro Tech Days mają przybliżyć nowoczesną technologię i nauczyć korzystać z niej zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Pokazy robotów i innych technologicznych wynalazków, warsztaty programowania maszyn i zabawek oraz wiele innych atrakcji, dotrą do 5 miast z największą liczbą wykręconych kilometrów. Ale to nie wszystko.

  Hackathony przed nami

  – W trakcie dwóch letnich Allegro Tech Days w Poznaniu i Warszawie oraz wspomnianych pięciu, które będą nagrodami w trwającej do końca września kampanii, zorganizujemy 24-godzinne hackathony. Przed nami więc wiele godzin programowania, w czasie których powstawać będzie portal dla samorządów i lokalnych społeczności. Wspólnie stworzymy narzędzie, które poprawi życie rowerzystów w Polsce, zwróci uwagę na ich problemy i wskaże rozwiązania. Hackathony to też szansa dla młodych programistów na pokazanie swoich umiejętności i wygranie cennych nagród – mówi Marcin Mazurek, dyrektor Infrastruktury i Operacji IT w Allegro.

  W pierwszej pięćdziesiątce najlepszych miast niespełna trzydziestotysięczna Brodnica z  województwa kujawsko-pomorskiego jest przed Krakowem, a zaledwie dziesięciotysięczne wielkopolskie Bojanowo depcze po piętach Bydgoszczy.  Ranking, aktualizowany na bieżąco, dostępny jest na stronie kampanii www.kreckilometry.pl.

  Źródło informacji: Fundacja Allegro All For Planet

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *