• Menu

  Top 5 największych atrakcji Zakopanego

  Zakopane – zimowa stolica Polski, słynąca z narciarstwa oraz polskiej turystyki. Krupówki, Kasprowy Wierch czy Morskie Oko to tylko nieliczne, obowiązkowe miejsca do odwiedzenia podczas pobytu w stolicy Tatr. Poznaj naszą propozycje i zaplanuj swój pobyt już dziś.

  największych atrakcji Zakopanego

  1. MORSKIE OKO

  Morskie Oko dawniej nazywane również Rybim Stawem to największe jezioro w polskich Tatrach, położone około 25 kilometrów od Zakopanego, leży w Dolinie Rybiego Potoku. Miejsce zachwyca niesamowitym widokiem, rozciągającym się na szczyt Rysy oraz na Tatry Wysokie. Jezioro jest pochodzenia polodowcowego o powierzchni 35h. Spacer w kierunku jeziora zajmuje średnio 2,5 godziny, po drodze możemy doświadczyć wiele atrakcji, m.in. Wodogrzmoty Mickiewicza, tzw. dochodzący z daleka huk spadającej na głazy wody w dole wodospadu. Morskie Oko jest miejscem wartym odwiedzenia.

  2. GUBAŁÓWKA

  Gubałówka jest to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Zakopanego. Najpopularniejszy szczyt obok Kasprowego Wierchu i Giewontu górujący nad miastem. Widoki rozciągające się ze szczytu na Tatry są niezapomniane.  Z jej szczytu możemy podziwiać zarówno część Polskich jak i Słowackich Tatr oraz pasma Babiogórskie. Wysokość góry wynosi 1 126 metrów nad poziomem morza. Miejsce niegdyś odwiedzane przez Jana Pawła II. Na Gubałówkę możemy dostać się o własnych nogach bądź kolejką linową. Będąc na Gubałówce warto jest zobaczyć kaplicę pod Wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to jedno z niewielu pozostałych miejsc związanych z kulturą góralską. Na Gubałówkę mają najbliższej Ci, którzy mieszkają na przykład w Hotelu Kasprowy, który jest niezwykle oblegany w sezonie zimowym, z racji bliskiej odległości do stoków.

  3. KRUPÓWKI

  Krupówki – jest to główny, najbardziej oblegany deptak stolicy Tatr, który co roku odwiedzają miliony turystów. Znajdują się tam liczne knajpy, restauracje oraz najstarsze hotele Zakopanego. Podczas spaceru po Krupówkach po drodze mijamy także inne zabytkowe miejsca, m.in. Kościół Świętej Rodziny czy Muzeum Tatrzańskie. Krupówki to miejsce, które zarówno w dzień jak i w nocy tętni życiem.

  4. GIEWONT

  Giewont inaczej zwany Śpiącym Rycerzem, to symbol Zakopanego. Szczyt w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 metrów nad poziomem morza, położony na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Masyw Giewontu składa się z 3 części: Wielkiego Giewontu, Małego Giewontu oraz Długiego Giewontu. Na szczycie góry stoi piętnastometrowy krzyż, który ufundowali mieszkańcy. Zaliczany do miejsc licznie odwiedzanych przez pielgrzymów z całej Polski. Z samego szczytu przy dobrej pogodzie rozprzestrzenia się piękny widok na tatrzańskie góry oraz na Zakopane. Szlak jest bardzo trudny i wymaga odpowiedniego przygotowania.

  5. DOLINA PIĘCIU STAWÓW

  Malownicza dolina położona pomiędzy Kozim Wierchem a Morskim Okiem. Jedna z najpiękniejszych dolin w polskich Tatrach, położona ponad 1 625 metrów nad poziomem morza. Dolina składa się z pięciu polodowcowych jeziorek. Nad doliną unoszą się szczyty Szpiglasowy Wierch, Świdnica i grań Orlej Perci. Podczas wycieczki można podziwiać alpejską roślinność oraz rzadko spotykane gatunki zwierząt. Z ciekawostek Dolina Pięciu Stawów składaj się z sześciu tak naprawdę jeziorek: Wielkiego Stawu, Czarnego Stawu, Zadniego Stawu, Małego Stawu, Przedniego Stawu i Wolego Oka. Jeziorko Wole Oko jest najmniejsze i co ciekawe pojawia się okresowo.

  największych atrakcji ZakopanegoGdzie przenocować podczas pobytu w Zakopanem?

  W mieście znajduje się wiele pensjonatów, apartamentów, hosteli, schronisk czy kwater prywatnych. Dla bardziej wymagających turystów, którzy mają ochotę zaznać odrobinę luksusu po ciężkim dniu są również hotele ze Spa. Wartymi uwagi miejscami są Hotel Aquarion, Hotel Mercure Kasprowy czy Grand Hotel Stamary.

   

  Jedna odpowiedź do “Top 5 największych atrakcji Zakopanego”

  1. Thomas pisze:

   A Dolina Chochołowska i wspaniałe krokusy ? 😉

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane