• Menu

  Sportowy tryb życia z telefonem LG K10

  Regularne ćwiczenia to znakomity sposób na zachowanie dobrej formy i zdrowia. Sprawdź, jak LG K10 może Cię wesprzeć w tych wysiłkach!

  Ruch to zdrowie!

  W ostatnich latach aktywność fizyczna wreszcie stała się naprawdę modna. O ile o jej korzystnym wpływie na organizm człowieka wiadomo od dawna, o tyle dopiero od pewnego czasu ma miejsce skuteczna kampania społeczna promująca systematyczny ruch. Wystarczy spojrzeć na liczbę biegów miejskich organizowanych w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Coraz więcej osób wolny czas poświęca nie tylko na spotkania ze znajomymi, wyjścia do kina czy gry komputerowe (szczególnie młodzież), lecz również na bieganie, jazdę na rowerze, pływanie i inne formy sportu. Nie można też zapomnieć o stosunkowo nowych w Polsce formach aktywności, jak zumba lub crossfit. Ten ostatni przebojem wdarł się do naszego kraju i zyskał bardzo wielu zwolenników.

  Systematyczna aktywność fizyczna pełni istotną rolę w rozwoju człowieka oraz w utrzymaniu dobrej formy jak najdłuższej. Dlatego też gorąco polecana jest zarówno dzieciom i młodzieży, osobom dorosłym, a także starszym. To jedna z podstawowych metod profilaktyki wielu chorób układu krążeniowo-oddechowego.

  Uprawiając sport, dotleniasz mózg (ruch jest zalecany jako efektywna przerwa np. od nauki) oraz krew, zwiększasz pojemność życiową płuc, doprowadzasz krew do mięśni, a w dłuższej perspektywie obniżasz ciśnienie krwi oraz adaptujesz organizm do wysiłku. Dzięki temu lepiej znosisz trudy dnia codziennego, lepiej sypiasz, wypoczywasz i szybciej rozbudzasz się rano. Rośnie stężenie endorfin we krwi, które nie bez powodu nazywane się „hormonami szczęścia”.

  Już po kilku tygodniach uprawiania sportu zacznie zmieniać się Twoja sylwetka. Dzięki odpowiednio prowadzonemu treningowi rośnie stosunek masy mięśniowej do ilości tkanki tłuszczowej. Panowie nabierają męskich, atrakcyjnych kształtów, a panie zrzucają zbędne kilogramy i mogą pochwalić się znakomitą figurą.

  Jak wspomóc swoje ćwiczenia z telefonem LG K10?

  Nawet jeżeli lubisz różne formy ruchu i rekreacji, czasem być może brakuje Ci motywacji do dalszych ćwiczeń. Rezygnujesz z wieczornego biegania lub wizyty na siłowni, tłumacząc to brakiem czasu, zmęczeniem po pracy czy obowiązkami domowymi. I choć z pewnością nie musisz stosować tylu wyrzeczeń, ile zawodowi sportowcy, pamiętaj, że im bardziej przykładasz się do treningów, tym lepszy efekt osiągasz. Warto wyznaczać sobie cele oraz plan zawierający wszystkie formy ruchu, które chcesz uprawiać. Doskonałym pomysłem jest ich zaznaczenie w kalendarzu w telefonie LG K10 LTE. Wtedy z pewnością tak łatwo z nich nie zrezygnujesz.

  Jeżeli wyznaczyłeś już swoje cele i zaplanowałeś wszystkie treningi, monitoruj na bieżąco swoje postępy. Na szczęście nie musisz dokonywać dokładnych pomiarów z trenerem, zapisywać ich, a następne analizować. W czasach zaawansowanych technologii wszystko za Ciebie zrobią specjalnie do tego zaprojektowane aplikacje. Wystarczy kilka kliknięć, aby pobrać odpowiedni program i cieszyć się jego funkcjonalnością. Sprawdź, jak zmienia się charakterystyka prędkości Twojego biegu czy ilość podnoszonych ciężarów i porównaj wyniki z tymi, które osiągnąłeś w poprzednim miesiącu.

  Same ćwiczenia to wciąż nie wszystko. Warto zmienić swoje nawyki żywieniowe – oczywiście, jeśli dalekie są od ideału. Tu także pomoże ci telefon LG K10 LTE. Wybierz jedną z dziesiątek aplikacji zawierających propozycje diet takich jak Dieta i trening, Zdrowe Zakupy czy MyFitnessPal, sprawdzaj zawartość kaloryczną poszczególnych produktów lub twórz własne posiłki w oparciu o rady ekspertów. Zdrowy jadłospis zwiększy efektywność Twojego treningu i przyspieszy regenerację po ćwiczeniach. Zaufaj sprawdzonemu producentowi i wraz z LG zmień swój tryb życia na lepszy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *