• Menu

  Technologiczne startupy powalczą o udział w prestiżowym programie akceleracyjnym

  Rozpoczęła się rekrutacja do akceleratora KPT ScaleUp realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny. 12 młodych firm zostanie zakwalifikowanych do udziału w 3-miesięcznym programie rozwoju ich biznesów. Aplikować można do połowy marca.

  Rozpoczęła się rekrutacja do akceleratora KPT ScaleUp

  Do udziału w projekcie mogą zgłosić się polskie startupy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT lub smart city. Na wybrane firmy czeka sztab ekspertów i mentorów oraz dofinansowanie w wysokości do 200 000 zł. Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup

  Komu jest dedykowany akcelerator ?

  Rozpoczęła się rekrutacja do akceleratora KPT ScaleUp

  Bartosz Józefowski

  Akcelerator dedykowany jest innowacjom dla przemysłu oraz inteligentnemu zarządzaniu procesami w firmach i instytucjach. Szukamy startupów, które wiedzą jak zautomatyzować i usprawnić cykl produkcyjny, logistykę, zarządzanie zasobami czy kontrolę jakości. Interesują nas również ci, którzy potrafią efektywnie agregować i analizować duże ilości danych, by na ich podstawie przedsiębiorstwa stawały się bardziej „smart” – mówi Bartosz Józefowski, który kieruje pracami KPT ScaleUp.

  Duży wpływ na kształt programu mają partnerzy, których Park zaprosił do współpracy. Port Lotniczy w Balicach, EC Grupa oraz 8 innych nowoczesnych firm przemysłowych to liderzy innowacji w swoich segmentach. Łącznie zgłosili kilkadziesiąt wyzwań technologicznych, nad którymi są gotowi pracować ze startupami.

  Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Od początku roku do Krakowskiego Parku Technologicznego zgłosiło się ok. 50 przedsiębiorców chcących wziąć udział w rekrutacji.

  Pierwszy jej etap polega na przesłaniu aplikacji, pozwalającej na wstępną ocenę potencjału danej firmy. Wybranych zaprosimy na rozmowy już marcu. Wówczas wspólnie z naszymi partnerami merytorycznymi wybierzemy finalną dwunastkę – dodaje Józefowski.

  Program akceleratora obejmuje m.in. pracę nad produktem z branżowymi ekspertami, testowanie rozwiązań w realiach dużych firm, przygotowanie do wdrożeń oraz Demo Day, podczas którego startupy zaprezentują się potencjalnym klientom, inwestorom i mediom. Pierwsza grupa firm zacznie akcelerację już 15 maja. Nabór do kolejnej odbędzie się w drugiej połowie roku.

  O programie:

  KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych startupów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. Całość programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce. Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup

  Źródło: Krakowski Park Technologiczny.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *