• Menu

  Sposoby na tani kredyt gotówkowy

  tani kredyt gotówkowyNawet najtańszy kredyt gotówkowy trzeba będzie spłacać – dlatego podczas podpisywania umowy należy dobrze się zastanowić, czy nie nakładasz na siebie obowiązku, któremu trudno będzie sprostać.

  Co jednak zrobić w momencie, gdy kredyt gotówkowy jest jedynym możliwym rozwiązaniem? Przede wszystkim, należy upewnić się, że decydujesz się na naprawdę korzystny i tani kredyt gotówkowy. Kalkulator kredytowy oraz odrobina cierpliwości pomogą ci wybrać najlepszą ofertę.

  Aby znaleźć najlepszą ofertę, musisz poświęcić odrobinę czasu i przejrzeć kredyty oferowane przez różne banki. Wygodnie będzie zacząć od tego, w którym masz założone konto osobiste. Być może twój bank ma dla ciebie przygotowaną korzystną ofertę pożyczki gotówkowej, bądź też limitu dostępnego na koncie. Możesz wiele zyskać zgłaszając się także do innego banku jako nowy klient. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny produkt, upewnij się, że dokładnie przeanalizowałeś kilka ofert.

  Planuj kilka kroków do przodu

  Decydując się na pożyczkę, trzeba mieć przede wszystkim gotowy plan spłaty. Pamiętaj o tym, że skoro z jakiegoś powodu brakuje ci środków i musisz pożyczyć pieniądze z banku, zadłużasz się. Nie jest to zapewne komfortowa sytuacja, dlatego warto tak zaplanować spłatę kredytu, by trwała ona z jednej strony jak najkrócej, a z drugiej strony, aby rata nie była dla ciebie zbyt wysoka.

  Czy można sprawdzić, jak wygląda harmonogram spłaty produktów, jakimi są kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy? Kalkulator kredytowy to doskonałe narzędzie przydatne podczas tego procesu. Wystarczy wpisać kwotę, którą chcesz pożyczyć, aby sprawdzić różne scenariusze. Dzięki temu łatwo zaplanujesz, jakiej wysokości raty będziesz musiał płacić przy założeniu, że chcesz pozbyć się długu w określonym czasie.

  Sumiennie sprawdź oferty wszystkich banków

  Jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt gotówkowy? Kalkulator kredytowy to nie jedyny sposób na sprawdzenie, ile tak naprawdę będziesz musiał zwrócić pożyczkodawcy. Banki, podczas przedstawiania oferty, podają wartość RRSO, wyrażaną w procentach. Co oznacza ten skrót? To rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która wyraża całkowity koszt kredytu, ponoszony przez klienta banku. To bardzo przydatne narzędzie szczególnie, jeśli chcesz skorzystać z promocyjnego produktu bankowego.

  Często produkty „bez prowizji” mają wyższy koszt dodatkowych opłat, w związku z czym wcale nie są tańsze niż niepromocyjne produkty innych banków. Zdarza się także, że pozornie tani kredyt gotówkowy trzeba dodatkowo ubezpieczyć, a koszt tego ubezpieczenia jest wliczony do comiesięcznej raty. Właśnie dlatego kalkulator oraz wartość RRSO są tak bardzo przydatnymi narzędziami – korzystając z nich, możesz bez problemu sprawdzić kilka lub kilkanaście konkurencyjnych ofert.

  Jedna odpowiedź do “Sposoby na tani kredyt gotówkowy”

  1. Karolina WaWa pisze:

   Nigdy więcej kredytów.
   Przez franka jestem bankrutem

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie