• Menu

  Szpital Wojewódzki w Opolu przyjazny i bezpieczny dla pacjenta

  Szpital Wojewódzki w Opolu, znany jako Szpital przy Katowickiej, kontynuuje tradycję niesienia pomocy medycznej zapoczątkowaną już w latach dwudziestych XX wieku. Szpital miał „po wsze czasy” leczyć „biednych chorych z Opola i okolic, obojga płci, niezależnie od wyznania”

  Wyróżniamy się umiejętnością połączenia profesjonalizmu z empatią. Ważne dla nas jest kompleksowe podejście do pacjenta poprzez zapewnienie całościowej opieki medycznej wysokiej jakości, a także dbałość o tworzenie ciepłej i przyjaznej atmosfery.

  W ogólnopolskim rankingu pn. „Bezpieczny Szpital” zajmujemy wysoką pozycję wśród najlepszych szpitali w kraju. Potwierdzeniem wysokiej jakości świadczeń są certyfikaty, m.in. Akredytacja Ministra Zdrowia i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, ISO 9001, 14001, 27001 i OHSAS 18001, „Szpital bez Bólu”.

  Jesteśmy prężnie działającą placówką zapewniającą kompleksowe świadczenia w zakresie diagnostyki, terapii, leczenia operacyjnego, profilaktyki i rehabilitacji w oddziałach szpitalnych i poradniach specjalistycznych w wielu dziedzinach medycyny.

   

  Swoją działalność prowadzimy w oddziałach: chorób wewnętrznych, endokrynologii, gastroenterologii, diabetologii, chorób układu krążenia, hematologii i onkologii hematologicznej; chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, anestezjologii i intensywnej terapii, chorób zakaźnych, pulmonologii, dermatologii i wenerologii, dializoterapii, rehabilitacji, a także w poradniach specjalistycznych.

  Diagnostykę, leczenie oraz fachową opiekę zapewnia profesjonalna kadra lekarzy specjalistów, pielęgniarek, farmaceutów i diagnostów, stale podnoszących swoje kwalifikacje.

  Jesteśmy liderem w wykorzystaniu środków Unii Europejskiej na modernizację i unowocześnienie infrastruktury, zapewniającej komfort pobytu pacjenta oraz dostępność do nowoczesnych technik diagnostyki i terapii.

  Nasza działalność jest przyjazna dla środowiska i otoczenia poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii i realizację działań zwiększających efektywność energetyczną.

  Wdrażamy zaawansowane technologie informatyczne w obsłudze pacjentów, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa danych.

  Łączymy tradycję i nowoczesność,

  prezes zarządu Renata Ruman-Dzido

  www.szpital.opole.pl

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *