• Menu

  SZARM z nagrodą

  SZARM przenośny

  Produkowany przez firmę TRONIA Sp. z o.o. rejestrator zakłóceń elektrycznych SZARM otrzymał na targach energetycznych ENEREGTAB 2017 Puchar Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska

  Zjawiska ulotne w energetyce są najtrudniejsze do lokalizowania i analizowania. Mogą być wywoływane przez osłabienie izolacji w wyniku działania wilgoci, wysokiej temperatury, drgań, gryzoni lub owadów itp.

  Również przełączanie obwodów energetycznych, rozruch silników i innych urządzeń może wprowadzać zakłócenia, które pojawiają się i znikają. Często trwają ułamek sekundy, więc trudno je zauważyć na zwykłych miernikach, a nawet na oscyloskopach. Z drugiej strony mogą wywoływać znaczne straty, związane z przestojem urządzeń, wznawianiem procesów technologicznych, wahaniem parametrów roboczych, co może mieć wpływ na jakość produktów itd.

  Funkcje

  Rejestratory Zakłóceń Elektrycznych SZARM mogą dostarczać wiele informacji o działaniu i stanie sieci energetycznej danej firmy, o zużyciu poszczególnych komponentów, przebiegu rozruchu urządzeń, dystrybucji energii itp.

  Przy częstotliwości próbkowania sięgającej 100 tysięcy próbek na sekundę okres sygnału 50 Hz jest zapisywany w 2000 próbkach. Pozwala to oglądać krótkotrwałe zdarzenia jak na zwolnionym filmie (próbki są rejestrowane co 10 us), analizować harmoniczne do 1000, obserwować na wspólnym wykresie nawet kilkadziesiąt prądów i napięć z różnych punktów obwodów energetycznych itp.

  Rejestracje mogą wskazywać zarówno źródła i przebieg zakłóceń, jak i efekty wprowadzonych środków zaradczych, np. kompensacji mocy biernej, filtrowania harmonicznych czy działanie automatyki. Z drugiej strony przy niskiej częstotliwości próbkowania (raz na kilka sekund) rejestracje mogą trwać nawet wiele godzin, pokazując wolno zmieniające się zjawiska, takie jak temperatura czy prędkość przepływu.

  www.tronia.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *