• Menu

  System ERP dopasowany do specyfiki branży

  Próbując się dostosować do wymagań gospodarki, firmy z branży metalowej oczekują sprawdzonych i funkcjonalnych systemów informatycznych. Taki system powinien być dopasowany do specyfiki branży, w której przedsiębiorstwo funkcjonuje.

  Branża metalowa jest bardzo ciekawym obszarem działalności wielu firm produkcyjnych. Można do niej zaliczyć takie usługi jak odlewnictwo, hutnictwo, handel wyrobami hutniczymi, tłoczenie, produkcja narzędzi, konstrukcji stalowych, obróbki: plastyczna, skrawaniem, powierzchniowa, i wiele innych. W dodatku w każdej z tych kategorii funkcjonują odrębne specjalizacje. Nic więc dziwnego, że firmy z tego sektora potrafią płynnie dostosować się do wymagających realiów dynamicznie rozwijającej się gospodarki, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

  Przedsiębiorstwa, realizując wyznaczone sobie cele i prawidłowo zarządzają swoją strukturą, mają większe szanse na rozwój i zwiększenie konkurencyjności na niełatwym rynku. Nie bez znaczenia jest więc korzystanie z systemów informatycznych, które pomagają wesprzeć najważniejsze działy w firmie. Dzięki temu będą mogli oferować jakościowo lepsze wyroby, obsługiwać jakościowo lepiej kontrahentów i klientów, być bardziej wydajnym, mieć wgląd w najważniejsze dane. Ta branża, jak żadna inna, potrzebuje kompleksowych rozwiązań w sferze oprogramowania w charakterze systemów ERP.

  Oczekiwania branży metalowej

  Czego więc oczekują firmy z branży metalowej? Przede wszystkim dostosowania się systemu klasy ERP do specyfiki ich funkcjonowania, na różnych polach eksploatacji. Z pewnością nie jest to łatwe zadanie, aby taki system ERP mógł płynnie zintegrować się z firmą z konkretnego obszaru działalności. Potrzebne jest wpierw zrozumienie mechanizmów firmy, jej celów i oczekiwań, aby takie oprogramowanie wdrożyć z sukcesem. Z pewnością nie jest to zależne tylko od producenta oprogramowania. Tak samo ważna jest świadomość realizacji po stronie przedsiębiorstwa.

  Oczekiwania przedsiębiorstw z tego obszaru są duże, ale i różne, tak samo jak różne jest podejście do prowadzenia biznesu. Niektóre firmy oczekują oszczędności czasu w przetwarzaniu danych, inne redukcji zbędnych kosztów będących wynikiem nieefektywnych procesów. Jeszcze inne chcą się skupić bardziej na kontroli zasobów produkcyjnych. Ponadto dla niektórych firm, bardzo istotna jest możliwość integracji oprogramowania z maszynami, np. do obróbki metalu.

  System ERP obsługuje różne obszary firmy

  Charakterystyka działalności firm z branży metalowej jest zróżnicowana, dlatego potrzebują oni systemu ERP, który obsłuży różne obszary. Streamsoft Prestiż to zintegrowany system modułowy, który obsługuje i wspiera działania w produkcji, sprzedaży, zakupach, logistyce, finansach i księgowości, kadrach i płacach czy CRM i w wielu innych. Taki system potrafi dopasować się do specyfiki branży, by rozwiązywać realne problemy biznesowe.

  Dlaczego systemy informatyczne są tak istotne, przy firmach produkcyjnych z branży metalowej? Odpowiedzią może być ich ciągły rozwój, ale rozwój w charakterze ewolucyjnym. Tak szybko jak firmy zmieniają się pod wpływem warunków rynkowych, tak samo system informatyczny powinien nadążać za ich dynamicznym rozwojem, oferując konkretne wsparcie w wybranych obszarach. Warto dowiedzieć się więcej o możliwościach systemu ERP Streamsoft Prestiż na stronie producenta: www.streamsoft.pl.

  2 odpowiedzi na “System ERP dopasowany do specyfiki branży”

  1. Biczki napisał(a):

   Podobne rozwiązania masz na stronie connecto.pl/erp-system-do-zarzadzania-firma tylko oni to jeszcze integrują z systemem DMS, który zawiera elektroniczny obieg dokumentów, CRM, projekty i BI, czyli w sumie komplet. Zobacz na ich stronie jak wygląda wdrożenie i szkolenie z systemu.

  2. Kamilka napisał(a):

   Dużo systemów ERP ma rozwiązania dopasowane do specyfiki różnych branż. Ja mogę polecić system ERP SyKOF Poza tym, że program sam w sobie jest bardzo dobry, to dodatkowo wdrożeniem zajmują się kompetentni ludzie którzy maja naprawdę dużą wiedzę merytoryczną (a nie tylko informatyczną jak w niektórych firmach wdrażających :/)

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *