• Menu

  Stwórz wakaty w Tomaszowie i zyskaj

  Nawet do 200 tys. euro zwolnienia od podatku mogą uzyskać przedsiębiorcy, którzy stworzą nowe miejsca pracy w wyniku zrealizowanych inwestycji – zachęca prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko

  Niedawno pomiędzy miastem i gminą Tomaszów Mazowiecki podpisana została umowa o współpracy przy budowie drogi od węzła Tomaszów – Centrum na S-8 w kierunku Łaziska. Jaki jest koszt inwestycji i jakie nadzieje wiążą państwo z budową tej drogi?

  Projekt uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość wspólna zadania wspólna to 19 719 292,37 zł. Celem projektu jest poprawa dostępności transportowej i przystosowanie terenów inwestycyjnych pod przyszłą działalność gospodarczą. Dzięki inwestycji o 20h powiększą się tereny inwestycyjne wokół miasta.

  Prace nad budową drogi miały rozpocząć się już w kwietniu tego roku. Czy tak się stało i kiedy przewidują oddać państwo drogę do użytku?

  Prace rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem projektu. Na tym etapie robót nie przewiduje się żadnych opóźnień. Inwestycja ma się zakończyć w IV kwartale 2018 roku.

  Czy przedstawiona inwestycja była zgłaszana również przez aktualnie działających na państwa terenie przedsiębiorców?

  Oczywiście wsłuchujemy się w głos przedsiębiorców i mieszkańców. Z myślą o nich wprowadziliśmy ulgi podatkowe. Każdy przedsiębiorca, który inwestuje i tworzy nowe miejsca pracy, może liczyć na niższe podatki w naszym mieście.

  Na co nowi inwestorzy mogą liczyć ze strony miasta? Jakie wsparcie?

  Wprowadziliśmy  wspomniane wyżej ulgi podatkowe, oferujemy również pomoc w skutecznym i szybkim przejściu przez wszystkie procedury inwestycyjne. Nawet do 200 tys. euro zwolnienia od podatku mogą uzyskać przedsiębiorcy, którzy stworzą nowe miejsca pracy w wyniku zrealizowanych inwestycji. Przygotowujemy również teren inwestycyjny. To ponad 10 ha położone w granicach miasta przy węźle Tomaszów – Centrum drogi S-8. Jesteśmy również w trakcie przygotowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Teren jest niezabudowany i będzie posiadał pełną infrastrukturę techniczną. Staramy się również utrzymywać bogatą ofertę sportową, rekreacyjną i kulturalną, tak żeby można u nas było przyjemnie spędzać czas również po pracy.

  Jak obecnie kształtuje się mapa inwestycyjna w rejonie Tomaszowa Mazowieckiego?

  Aktualnie na terenie Tomaszowa prowadzimy szereg inwestycji. Przy ul. Strzeleckiej budujemy pierwszą w kraju Arenę Lodową, a także jesteśmy w trakcie budowy nowej bazy MZK i całkowitej wymiany przestarzałego taboru autobusowego na nowy, niskoemisyjny. Powstaje szereg inwestycji w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego, budujemy i modernizujemy kilkanaście dróg miejskich, partycypujemy również w kosztach przy modernizacji dróg powiatowych i wojewódzkich, które znajdują się na terenie miasta. Ostatnio zakończyliśmy natomiast przebudowę płyty pl. Kościuszki, budowę ul. Orzeszkowej, która łączy drogi lokalne z siecią dróg międzynarodowych i krajowych, renowację Parku Rodego.

  W ostatnich latach inwestowaliśmy również w turystykę czyli Skansen Rzeki Pilicy, rezerwat Niebieskie Źródła oraz podziemną trasę turystyczną w Grotach Nagórzyckich. Obecnie planujemy również kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz modernizację miejsc rekreacji i parków. Projekt nazywa się „Miasto nad rzeką – rewitalizacja terenów miasta”, chcemy również zmodernizować miejską „Przystań”. Odpowiednie wnioski zostały już złożone w różnych konkursach. Liczymy, że uda nam się pozyskać na te projekty dofinansowanie.

  Rozmawiał Tomasz Rekowski

  Udostępnij w sieci ....
  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Google+Share on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *