• Menu

  Stwórz wakaty w Tomaszowie i zyskaj

  Nawet do 200 tys. euro zwolnienia od podatku mogą uzyskać przedsiębiorcy, którzy stworzą nowe miejsca pracy w wyniku zrealizowanych inwestycji – zachęca prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Marcin Witko

  Niedawno pomiędzy miastem i gminą Tomaszów Mazowiecki podpisana została umowa o współpracy przy budowie drogi od węzła Tomaszów – Centrum na S-8 w kierunku Łaziska. Jaki jest koszt inwestycji i jakie nadzieje wiążą państwo z budową tej drogi?

  Projekt uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość wspólna zadania wspólna to 19 719 292,37 zł. Celem projektu jest poprawa dostępności transportowej i przystosowanie terenów inwestycyjnych pod przyszłą działalność gospodarczą. Dzięki inwestycji o 20h powiększą się tereny inwestycyjne wokół miasta.

  Prace nad budową drogi miały rozpocząć się już w kwietniu tego roku. Czy tak się stało i kiedy przewidują oddać państwo drogę do użytku?

  Prace rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem projektu. Na tym etapie robót nie przewiduje się żadnych opóźnień. Inwestycja ma się zakończyć w IV kwartale 2018 roku.

  Czy przedstawiona inwestycja była zgłaszana również przez aktualnie działających na państwa terenie przedsiębiorców?

  Oczywiście wsłuchujemy się w głos przedsiębiorców i mieszkańców. Z myślą o nich wprowadziliśmy ulgi podatkowe. Każdy przedsiębiorca, który inwestuje i tworzy nowe miejsca pracy, może liczyć na niższe podatki w naszym mieście.

  Na co nowi inwestorzy mogą liczyć ze strony miasta? Jakie wsparcie?

  Wprowadziliśmy  wspomniane wyżej ulgi podatkowe, oferujemy również pomoc w skutecznym i szybkim przejściu przez wszystkie procedury inwestycyjne. Nawet do 200 tys. euro zwolnienia od podatku mogą uzyskać przedsiębiorcy, którzy stworzą nowe miejsca pracy w wyniku zrealizowanych inwestycji. Przygotowujemy również teren inwestycyjny. To ponad 10 ha położone w granicach miasta przy węźle Tomaszów – Centrum drogi S-8. Jesteśmy również w trakcie przygotowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Teren jest niezabudowany i będzie posiadał pełną infrastrukturę techniczną. Staramy się również utrzymywać bogatą ofertę sportową, rekreacyjną i kulturalną, tak żeby można u nas było przyjemnie spędzać czas również po pracy.

  Jak obecnie kształtuje się mapa inwestycyjna w rejonie Tomaszowa Mazowieckiego?

  Aktualnie na terenie Tomaszowa prowadzimy szereg inwestycji. Przy ul. Strzeleckiej budujemy pierwszą w kraju Arenę Lodową, a także jesteśmy w trakcie budowy nowej bazy MZK i całkowitej wymiany przestarzałego taboru autobusowego na nowy, niskoemisyjny. Powstaje szereg inwestycji w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego, budujemy i modernizujemy kilkanaście dróg miejskich, partycypujemy również w kosztach przy modernizacji dróg powiatowych i wojewódzkich, które znajdują się na terenie miasta. Ostatnio zakończyliśmy natomiast przebudowę płyty pl. Kościuszki, budowę ul. Orzeszkowej, która łączy drogi lokalne z siecią dróg międzynarodowych i krajowych, renowację Parku Rodego.

  W ostatnich latach inwestowaliśmy również w turystykę czyli Skansen Rzeki Pilicy, rezerwat Niebieskie Źródła oraz podziemną trasę turystyczną w Grotach Nagórzyckich. Obecnie planujemy również kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz modernizację miejsc rekreacji i parków. Projekt nazywa się „Miasto nad rzeką – rewitalizacja terenów miasta”, chcemy również zmodernizować miejską „Przystań”. Odpowiednie wnioski zostały już złożone w różnych konkursach. Liczymy, że uda nam się pozyskać na te projekty dofinansowanie.

  Rozmawiał Tomasz Rekowski

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *