logo
logo
logo
logo

Stoły do masażu – dlaczego muszą być profesjonalne?
Opublikowano: 11 października 2016

Podstawowym sprzętem każdego fizjoterapeuty jest stół do masażu. Rodzaj, wielkość, kolor czy materiał uzależnione są od potrzeb oraz środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Często wybór stołu do masażu zależy także od względów estetycznych, dopasowania do konkretnego stylu gabinetu.

esSzczególnie istotny jest fakt, aby stoły przeznaczone do masażu były profesjonalne. Często pomimo wysokich kwalifikacji oraz umiejętności wykonującego masaże nie przynoszą oczekiwanych rezultatów właśnie przez wybór nieodpowiedniego stołu, niewłaściwie przystosowanego do wykonywanych zabiegów. Nie bez znaczenia pozostaje także komfort pacjenta w momencie wykonywania masażu, co może zaważyć na utracie wielu klientów.

W jaki sposób należy wybrać stół do masażu, aby sprostał naszym oczekiwaniom? Oto kilka cennych wskazówek.

  1. Funkcjonalność. Stół do masażu powinien mieć możliwość regulacji wysokości stołu oraz kąta nachylenia pleców. Odpowiednio wyprofilowany zagłówek, wygodne podłokietniki, dolna półka na ręcznik poprawią komfort nie tylko pacjenta, ale również fizjoterapeuty.
  2. Wysokość. Jeżeli brak jest regulacji, wysokość stołu powinna zależeć wyłącznie od indywidualnych preferencji fizjoterapeuty. Istotne jest, aby podczas pracy nie nadwyrężać kręgosłupa , dlatego kupując stół jego wysokość dostosuj przede wszystkim do swojego wzrostu.
  3. weSzerokość. Pamiętaj, że im szerszy stół tym jego waga jest większa. Zastanów się, jakie zabiegi najczęściej wykonujesz i dostosuj szerokość stołu do swoich potrzeb. Najczęściej wybierane są stoły o szerokości 60 cm. posiadające dodatkowe 20 cm. na podłokietniki. Stoły te są znacznie lżejsze i doskonale sprawdzają się podczas dojazdów do pacjentów. Inną popularną opcją są stoły o szerokości 70 cm., w których nie znajdują się podłokietniki. Ten wybór jest odpowiedni szczególnie do wszelkich gabinetów, gdzie nie jest konieczne przenoszenie stołu.
  4. Ergonomia. To przede wszystkim wysoki komfort wykonywanej pracy. Ergonomię zapewniają kółka, dzięki którym z łatwości można przesunąć stół oraz niewielka waga stołu i łatwe składanie, sprawdzą się w przypadkach, gdy najczęściej dojeżdżamy do klienta.
  5. Stabilność. Trwała konstrukcja jest równie ważna, ponieważ zapewnia poczucie bezpieczeństwa osoby korzystającej z masażu, jak i samego fizjoterapeuty. Znacznie przedłuża też użyteczność stołu.
  6. Wykonanie. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów stanowi swoistą gwarancję zadowolenia i długotrwałego korzystania. Warto zainwestować nieco więcej, aby zadbać o komfort i zadowolenie klienta. Często stoły do masażu z niższej półki cenowej skrzypią podczas wykonywania zabiegów, a ich pielęgnacja jest utrudniona poprzez złe rozwiązania techniczne.
Tagi: , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.