• Menu

  Startuje GAME ACADEMY – specjalistyczny kurs tworzenia gier

  Krakowski Park Technologiczny wspólnie z GameDesire rozpoczynają projekt Game Academy: specjalistyczny kurs tworzenia gier komputerowych dla studentów i pracowników branży IT. Program Game Academy obejmuje cały proces tworzenia gry komputerowej. Będzie składał się zarówno z prelekcji jak i warsztatów dotyczących wiodących technologii prowadzonych przez najlepszych specjalistów z branży gier komputerowych.

  W trakcie rocznego kursu uczestnicy zajęć zapoznają się z zagadnieniami związanymi z: game designem, zarządzaniem projektem tworzenia gry, najważniejszymi technologiami wykorzystywanymi w produkcji, podstawami marketingu i PR oraz pozyskiwaniem użytkowników, a także monetyzacji. Całość programu zostanie uzupełniona dwoma spotkaniami Developers Weekend, w trakcie których prelegenci będą służyć swoją wiedzą w rozwiązywaniu konkretnych problemów początkujących twórców.

  W ramach Game Academy zaplanowano również realizację Programu Mentorskiego– doświadczeni pracownicy GameDesire wspomogą twórców swoją wiedzą z zakresu projektowania, monetyzacji oraz innych zagadnień związanych z powstawaniem gier.

  Prelegentami Game Academy będą pracownicy czołowych polskich i zagranicznych studiów produkujących gry, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zarówno developerskim jak i edukacyjnym. Wśród obecnie potwierdzonych wykładowców są między innymi Paweł Miechowski (11bit Studios), Mateusz Janczewski (ATGames), Stan Just (CD PROJEKT RED), Paweł Weder (GameDesire) czy Grzegorz Mazur (Ville Monarch).

  Pierwszy zjazd Game Academy odbędzie się w dniach 16-17 grudnia w Krakowskim Parku Technologicznym . Szczegółowy harmonogram wydarzenia, lista wszystkich prelegentów, są dostępne na stronie www.gameacademy.pl.

  Projekty KPT dla branży gier

  Najistotniejszym projektem KPT prowadzonym z myślą o branży gier jest Digital Dragons – największa konferencja biznesowa dedykowana branży cyfrowej rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej misją jest szeroka promocja polskiej branży gier, najprężniej rozwijającego się sektora cyfrowej rozrywki. Digital Dragons przyciąga co roku ponad 1000 uczestników, w tym przedstawicieli ponad 430 firm z branży gier wideo z całego świata, dzięki czemu  jest doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, rekrutacji pracowników, promocji swoich produktów oraz zdobycia branżowej wiedzy z zakresu produkcji gier wideo w tym: programowania, marketingu, modeli biznesowych i promocji. Dodatkowym atutem konferencji jest również możliwość zaprezentowania swoich projektów gier inwestorom w trakcie kilkuminutowych indywidualnych spotkań oraz szerokiej publice podczas konkursu Indie Showcase. Game Academy jest kolejnym przedsięwzięciem, które zostało przygotowane w odpowiedzi na zgłaszane potrzeby środowiska.

  Źródło: Krakowski Park Technologiczny.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *