• Menu

  Sporządzasz umowę najmu mieszkania? Zgłoś się do radcy prawnego

  Sporządzenie porządnej umowy najmu mieszkania jest podstawą do roszczeń w razie zniszczenia mieszkania przez najemcę lub w sytuacji, gdy zaprzestanie on opłacania czynszu.

  Najlepszym rozwiązaniem, by uniknąć problemów z nieuczciwym lokatorem, jest sporządzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego u radcy prawnego.

  Radca prawny Warszawa – doświadczony specjalista w kwestii sporządzania umów najmu

  umowa najmu mieszkania

  Warszawa należy do czołówki miast pod względem wielkości zainteresowania najmem lokalów mieszkalnych. W stolicy mieszkania i domy wynajmują nie tyko studenci, ale i osoby pracujące w Warszawie na stałe, jak również będące w delegacjach. Rynek najmu nieruchomości jest w stolicy interesujący dla inwestorów i osób prywatnych, mających niezamieszkane mieszkanie lub dom, które można wynająć.

  O ile inwestorzy zwykle posiadają szczegółowe umowy najmu sporządzone przez prawników lub korzystają z usług agencji nieruchomości, to osoby prywatne częściej decydują na wynajem mieszkania bez żadnej umowy. Jest to rozwiązanie niosące ze sobą ogromne ryzyko, choć wiele osób wybiera je z powodu chęci uniknięcia konieczności płacenia podatku do urzędu skarbowego.

  Brak umowy najmu lokalu mieszkalnego może wiązać się z wyprowadzką lokatora bez płacenia czynszu lub z odmową wyprowadzki pomimo niepłacenia czynszu. Ponadto lokator może zdewastować mieszkanie lub dom, a właściciel nieruchomości nie będzie miał możliwości dochodzenia odszkodowania za szkody w lokalu.

  Jeżeli obie strony podpiszą umowę, lokator jest chroniony przed bezpodstawnym wyrzuceniem z nieruchomości oraz przed nachodzeniem właściciela mieszkania podczas nieobecności wynajmującego w lokalu. Właściciel mieszkania lub domu ma natomiast pewność, że uzyska odszkodowanie w przypadku zniszczenia mieszkania lub niezapłacenia czynszu oraz opuszczenia nieruchomości przez nieuczciwego lokatora.

  Umowa u radcy prawnego gwarancją bezpieczeństwa

  Umowę najmu lokalu mieszkalnego można sporządzić samodzielnie lub ściągnąć jej wzór z Internetu, jednak jedynie radca prawny zagwarantuje, że znajdą się w niej wszelkie zapisy chroniące interesy właściciela mieszkania bez jednoczesnego naruszania praw, jakie przysługują wynajmującemu.

  Radca prawny pomoże również w sporządzeniu listy sprzętów znajdujących się w mieszkaniu lub domu oraz w przygotowaniu protokołów przekazania nieruchomości. Dzięki jego usługom można mieć pewność, że podczas wynajmowania lokalu mieszkalnego nie umknie żaden szczegół, który może mieć negatywny wpływ na przyszłość.

  Udostępnij w sieci ....
  Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestShare on Google+Share on VKShare on Tumblr

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *