• Menu

  Polanica-Zdrój – na skrzyżowaniu gór, leczenia i relaksu

  Polanica-Zdrój to miejscowość łącząca w sobie urok górskiego miasta z bogatą ofertą uzdrowiskowo-wypoczynkową. Stanowi znaczący ośrodek turystyczny na mapie Kotliny Kłodzkiej w otoczeniu Gór Stołowych i Bystrzyckich

  Kurort hrabstwa kłodzkiego przez cały rok gości u siebie turystów z różnych części kraju. To miejsce szczególne, ponieważ otwiera się zarówno na seniorów, rodziny z dziećmi, jak i wszystkich tych, którzy pragną aktywnie spędzić czas lub wyciszyć się i nabrać dystansu do tempa dzisiejszego świata.

  Piękny krajobraz, pełen starodrzewia, wiekowych rododendronów, magicznych zakątków i alei możemy podziwiać w Parku Zdrojowym usytuowanym w samym sercu Polanicy. Znajdujący się w pobliżu Teatr Zdrojowy oferuje mieszkańcom i turystom bogatą ofertę kulturalną w letnie dni czy zimowe wieczory (wystarczy wymienić Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Akiby Rubinsteina, Międzynarodowy Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska”, „Cały Kazio” Festiwal Marii Czubaszek, Bike Maraton oraz Puchar Polski Nordic Walking). Natomiast duża baza gastronomiczna i noclegowa proponuje domowe czy wykwintne dania oraz ośrodki lecznicze i spa na wysokim poziomie.

  Polanica słynie z wód mineralnych o różnych właściwościach leczniczych. Na terenie miasta rozlewane są trzy rodzaje wód: „Staropolanka” z ujęcia „Pieniawa Józefa”,  „Wielka Pieniawa” pozyskiwana ze źródła o tej samej nazwie oraz „Staropolanka 2000” ze źródła

  P-300. W uzdrowisku głównie leczy się choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby układu trawiennego oraz choroby naczyń obwodowych.

  Każda pora roku odsłania inną scenerię uzdrowiska. Pełne malowniczych widoków trasy spacerowe, rowerowe, biegowe czy zjazdowe utrzymywane są przez cały rok. Bliskość innych miejscowości Kotliny Kłodzkiej oraz pogranicza czeskiego sprawia, że weekend czy urlop w Polanicy-Zdroju będzie doskonałym wyborem.

   www.polanicazdroj.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *