• Menu

  Schodołaz transportowy dla Twojej firmy

  Twoja firma zajmuje się transportem mebli, sprzętu AGD czy innych ciężkich przedmiotów? Zadbaj o bezpieczeństwo i komfort swoich pracowników, inwestując w schodołaz transportowy. Dlaczego to takie ważne? Wyjaśniamy poniżej.

  Schodołazy dla profesjonalnego transportu

  Pojęcie „bariery architektoniczne” większości z nas kojarzy się głównie z osobami niepełnosprawnymi. Tymczasem jest ono o wiele szersze. Doskonale wiedzą o tym pracownicy firm transportowych, którzy na co dzień muszą dostarczać towary na wysokie piętra budynków czy też w miejsca, gdzie nie wolno wjeżdżać samochodem. Ciężka fizyczna praca przy przenoszeniu towarów może mieć negatywne konsekwencje zdrowotne. Na szczęście można ich uniknąć, w porę inwestując w odpowiednie rozwiązania.

  Schodołazy transportowe, dostępne w Polsce w ofercie sklepu Mobilex – https://www.mobilex.pl/produkty/schodolazy-i-rampy-dla-niepelnosprawnych/schodolazy-transportowe/ – zapewniają bezpieczeństwo użytkownika, a także ładunku. Skutecznie skracają czas pracy oraz ograniczają wysiłek pracownika do minimum.

  Jak działa schodołaz transportowy?

  Schodołaz transportowySchodołaz składa się z platformy transportowej wyposażonej w mechanizm kroczący, czyli siłowniki, których zadaniem jest przenoszenie całej konstrukcji na kolejne stopnie. Większość schodołazów jest przystosowana do przewożenia ładunków o wadze do kilkudziesięciu kilogramów .

  Wśród wielu dostępnych na polskim rynku modeli można jednak znaleźć szczególnie wyróżniające się propozycje. Jedną z nich jest schodołaz Donkey produkowany przez firmę ANTANO GROUP. Jest on w stanie transportować ładunki o wadze aż do 160 kg, zachowując przy tym zwrotność i wygodę korzystania.

  Komfort użytkowania Donkey zawdzięcza m.in. wygodnej rączce o zmiennych pozycjach ułatwiającej manewrowanie załadowanym urządzeniem oraz dodatkowemu centralnemu kołu stabilizującemu. Ważącą zaledwie nieco ponad 50 kg konstrukcję można składać, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca. Ogromnym atutem schodołazu Donkey jest dostępne wyposażenie dodatkowe.

  Można dokupić do niego – w zależności od potrzeb – np. napęd elektryczny, elektryczną windę, platformę dla dużych paczek (48 cm x 46 cm), dodatkowe koła, pasy do mocowania ładunku czy widły do przenoszenia palet.

  Na rynku dostępne są również schodołazy o jeszcze większych możliwościach. Model CargoMaster C400 to unikalna konstrukcja, umożliwiająca przenoszenie nawet ponad 400 kg. Tak dobry wynik jest możliwy dzięki mocnemu silnikowi elektrycznemu i wzmocnionej konstrukcji. Pojemne akumulatory zapewniają długie korzystanie z urządzenia – może on pokonać na jednym ładowaniu od 120 do nawet 225 stopni.

  Przewożenie ciężkich towarów wiąże się z ryzykiem, dlatego konstruktorzy modelu CargoMaster zadbali o odpowiednio mocne hamulce bezpieczeństwa, uniemożliwiające ślizganie się kół po nawierzchni. Dzięki temu ze schodołazu można bezpiecznie korzystać nawet zimą lub bezpośrednio po opadach deszczu. CargoMaster mimo rekordowego udźwigu waży niewiele – zaledwie ok. 70 kg. Złożony zajmuje bardzo niewiele miejsca.

  Dlaczego Twoja firma potrzebuje schodołazu?

  Współczesny rynek pracy rządzi się swoimi prawami, pracownicy oczekują od pracodawców komfortowych warunków pracy. Zwłaszcza w branżach takich jak transport, gdzie brak rąk do pracy jest silnie odczuwalny, należy zwrócić uwagę na dostępne na rynku udogodnienia. Posiadanie profesjonalnego schodołazu nie tylko ułatwi i skróci proces dostawy towaru.

  Może także zmniejszyć liczbę osób potrzebnych do jej realizacji. Wyobraźmy sobie np. konieczność dostawy pralki na czwarte piętro bloku nieposiadającego windy. Wniesienia sprzętu musiałyby dokonać co najmniej dwie osoby, natomiast dzięki użyciu schodołazu można zrobić to w pojedynkę, praktycznie bez wysiłku i obciążenia dla mięśni i stawów.

  Wiele osób pracujących przy transporcie towarów cierpi na różnego typu schorzenia ortopedyczne, będące konsekwencją pracy w trudnych warunkach. Każdy zdrowotny problem pracownika i konieczność skorzystania ze zwolnienia lekarskiego jest utrudnieniem dla pracodawcy i może mieć wpływ na niedotrzymanie deklarowanych terminów dostaw.

  Schodołaz jako jedno z podstawowych narzędzi pracy nie tylko dba o bezpieczeństwo i zdrowie pracownika, ale także znacznie zwiększa codzienny komfort wykonywania obowiązków. Co więcej, pozwala wykonywać pracę w sposób nowoczesny i profesjonalny, co ma wydatny wpływ między innymi na pozytywny wizerunek firmy.

  Z szeroką ofertą schodołazów transportowych można zapoznać się na stronie https://www.mobilex.pl/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie