• Menu

  Rzeszów – magnes dla lotnictwa

  Od 9 do 11 maja za sprawą targów Aerospace & Defense Meetings Central Europe Rzeszów stał się międzynarodowym forum wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów biznesowych dla przedstawicieli przemysłu lotniczego i obronnego

  W tym roku odbyła się druga edycja targów Aerospace & Defense Meetings Central Europe. Dlaczego tak ważne wydarzenie branżowe miało miejsce w Rzeszowie? Biorąc pod uwagę przemysłowe tradycje Podkarpacia i prężny rozwój lotnictwa w regionie, trudno o lepszą lokalizację.

  Rzeszów jest największym ośrodkiem przemysłu lotniczego w kraju, a teraz na 3 dni stał się też centrum biznesowych spotkań branży z całej Europy Środkowej. Sądząc po popularności pierwszej edycji, jej kontynuacja miała duże szanse zakończyć się sukcesem.

  To w Rzeszowie ma siedzibę Dolina Lotnicza – klaster zrzeszający ponad 150 podmiotów związanych z lotnictwem i pokrewnymi dziedzinami. Wysoka koncentracja przemysłu lotniczego nie tylko przyczynia się do rozwoju gospodarki, lecz także stymuluje innowacyjność i skutkuje szeregiem nowatorskich rozwiązań światowej klasy, realizowanych w kooperacji lub przeznaczonych na eksport, dla największych światowych gigantów przemysłu lotniczego.Również tu znajdują się ośrodki szkolenia pilotów i kształcenia kadr. Wskutek rozwoju i implementacji licznych projektów lotniczych reprezentujących światowy poziom Dolina Lotnicza stanowi wiodący ośrodek skupiający branżę w Europie Środkowej.

  Spotkania i rozmowy o lotnictwie

  Program targów A&DM Central Europe przedstawiał się imponująco. Pierwszego dnia wydarzenia organizatorzy przewidzieli szereg zróżnicowanych tematycznie konferencji skierowanych do branży lotniczej, poświęconych m.in. łańcuchowi dostaw i innowacjom. Kolejne dwa dni targów był to czas indywidualnych rozmów b2b, biznesowych negocjacji i warsztatów. Wszyscy uczestnicy targów mieli szansę z wyprzedzeniem zapoznać się z listą wystawców i umówić się na spotkanie z wybranym przedsiębiorcą.

  Równolegle miały miejsce prezentacje wybranych produktów i technologii. To doskonała okazja do przedstawienia swoich dokonań na szerszym forum i dotarcia do potencjalnie zainteresowanych klientów, a zarazem do zapoznania się z rynkowymi nowinkami i ich selekcji pod kątem ewentualnej kooperacji biznesowej.

  W pierwszej edycji targów Aerospace & Defense Meetings Central Europe, która odbyła się w 2015 roku, wzięło udział 120 firm z 11 krajów. Jak podają statystyki, uczestnicy przeprowadzili 1800 umówionych rozmów. Co więcej 92 proc. spotkań okazało się trafionych i zostało ocenionych jako owocne. Wcześniejsza selekcja uczestników i możliwość uprzedniego umówienia terminu rozmowy podczas wydarzenia pozwala usprawnić przebieg spotkań, zaoszczędzić czas i wybrać właściwych rozmówców.

  Targi A&DM Central Europe to doskonałe forum branżowe, będące okazją do spotkań przedstawicieli przemysłu lotniczego i pokrewnych dziedzin, omówienia możliwości współpracy i poczynienia pierwszych kroków w stronę partnerstwa, które może przynieść oczekiwane efekty w postaci kontraktu.

  Wydarzenie stanowi okazję do spotkań producentów z dostawcami i podwykonawcami, które mają szansę zakończyć się porozumieniem w skali międzynarodowej. Przyciąga wielu potencjalnych inwestorów, którzy mogą być zainteresowani polskim rynkiem, a zwłaszcza Podkarpaciem z głównym ośrodkiem lotnictwa w Rzeszowie, i rozwijać potencjał regionu oraz polskich kadr z pomocą obcego kapitału. To tu działa 120 firm z branży lotniczej, zatrudniających ponad 25 tys. osób, a co roku kadrę zasila 11 tys. inżynierów.

  Trudno wyobrazić sobie większy potencjał i lepsze miejsce do spotkań światowej branży oraz do rozmów o perspektywach jej rozwoju.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *