• Menu

  Rodzaje kredytów dla firm

  kredyty dla firmKredyt bankowy czasem jest jednym rozwiązaniem na zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa. W niektórych przypadkach jest także sposobem na rozwój dotychczasowej działalności. Z tego też względu instytucje bankowe posiadają specjalną ofertę dla firm, a wybór odpowiedniej uzależniony jest od celu inwestycji.

  Przeznaczenie kredytu inwestycyjnego

  Jak donosi portalpozyczek.pl – kredyty dla firm najczęściej przeznaczone są na rozbudowę obecnie prosperującej działalności. Ponadto uzyskane fundusze finansują zakup nowych sprzętów, nieruchomości czy samochodów służbowych. Kwota uzyskanego dofinansowania uzależniona jest od celu, na jaki przedsiębiorstwa ma zamiar zainwestować pożyczone pieniądze. Na przykład firma potrzebująca nowego kawałka ziemi skorzysta z kredytu hipotecznego, zaś ta, która ma w planach wymianę samochodu – z kredytu samochodowego. Okres spłaty takiego zobowiązania zazwyczaj oscyluje w granicach 20 lat.

  W celu zminimalizowania ryzyka kredytowego, instytucje bankowe wymagają zazwyczaj własnego wkładu danego przedsiębiorstwa. Zabezpieczenie może stanowić wpis hipoteki do księgi wieczystej czy weksel in blanco. Zdaniem portalpozyczek.pl – kredyty dla firm przekraczające możliwości finansowe jednego kredytobiorcy mogą zostać zastąpione kredytem konsorcjalnym, czyli kredytem udzielonym jednemu przedsiębiorcy, przez co najmniej dwie placówki bankowe. Zdolność kredytową natomiast instytucja oblicza w oparciu o dochody, a regularne opłaty w ZUS czy urzędzie skarbowym stanowią jeden z podstawowych wymagań stawianych kredytobiorcy.

  Kredyt obrotowy na utrzymanie płynności finansowej

  W przypadku, gdy firma boryka się z problemami finansowymi, może skorzystać z kredytu obrotowego. Tego rodzaju pożyczkę przedsiębiorca może wykorzystać na przykład na pokrycie kosztów administracyjnych. Jeśli kredytobiorca nie posiada zamrożonej gotówki, w mniemaniu portalpozyczek.pl – kredyty dla firm mogą pozwolić na utrzymanie płynności finansowej. Wysokość kredytu obrotowego uzależniona jest od sytuacji finansowej danej firmy. W większości przypadków a to zobowiązania na mniejsze kwoty, które obejmują krótszy okres spłaty.

  Gotówka „pod ręką”

  Poza kredytem inwestycyjnym, banki są w stanie zapewnić kredyt na rachunku bieżącym będący bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jego walorem jest naliczanie odsetek od sumy wykorzystanych środków przez firmę aniżeli od całości. Co ciekawe, każda wpłata na konto przekłada się na zmniejszenie salda debetowego. Wielu przedsiębiorców ceni sobie również łatwą dostępność. Dzięki temu właściciel firmy nie musi wypełniać wniosków. Zazwyczaj jest to zobowiązanie przyznawane na okres 12 miesięcy.

  Warto nadmienić także, że firmy mogą skorzystać z dofinansowania oferowanego przez Unię Europejską czy z kredytów preferencyjnych. Wybór odpowiedniego produktu bankowego uzależnione jest jednak od indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *