• Menu

  Rejestrator jazdy – chwilowa moda czy gwarancja bezpieczeństwa na drodze?

  Rejestrator jazdy

  fot. http://xblitz.pl

  Wykroczenia i wypadki to niestety nieunikniona codzienność poruszania się samochodem na drodze. Ciężko dociekać sprawiedliwości w sytuacji, gdy brakuje świadków zdarzenia. W takich przypadkach rejestrator jazdy Xblitz może okazać się nieoceniony.

  Bezpieczeństwo na drodze jest priorytetem każdego z uczestników ruchu. Jednakże, jak powszechnie wiadomo – życie pisze różne scenariusze, a przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego też polscy kierowcy coraz częściej szukają rozwiązań, które pozwolą im zabezpieczyć się w przypadku wystąpienia szkody. Z uwagi na dużą dostępność i atrakcyjne ceny, rejestratory jazdy stają się podstawowym elementem wyposażenia samochodów nie tylko profesjonalnych kierowców, ale również przeciętnego Kowalskiego. Jak się okazuje – coś, co pierwotnie było uważane za chwilową modę, stało się niezastąpioną gwarancją bezpieczeństwa każdego zapobiegliwego kierowcy.

  Samochodowa czarna skrzynka

  Rejestratory jazdy to urządzenia, które mogą okazać się niesamowicie przydatne w codziennym użytkowaniu pojazdu. Najbardziej oczywistą ich zaletą jest dochodzenie swoich praw w razie wystąpienia stłuczki. Dzięki zarejestrowanemu materiałowi, w bardzo prosty sposób można ułatwić pracę i zaoszczędzić czas policji, a tym samym uniknąć słownych przepychanek z drugim kierowcą. Co więcej, zakup rejestratora może okazać się doskonałym rozwiązaniem w celu ochrony naszego samochodu, gdy po zaparkowaniu nie znajduje się on w zasięgu naszego wzroku. W przypadku wystąpienia szkody pozwala on na bezproblemową identyfikację sprawcy i określenie okoliczności zdarzenia.

  Poznaj ciążącą na Tobie odpowiedzialność

  Posiadanie rejestratorów i używanie ich podczas jazdy nie jest zabronione przez polski system prawny. Nagrany materiał może stanowić istotny dowód w sprawie sądowej, w której przyjdzie nam brać udział zarówno w roli osoby pokrzywdzonej, jak i oskarżonej o wykroczenie drogowe lub przestępstwo. Nie należy jednak zapominać, że to dopiero sąd podejmuje decyzję o dopuszczeniu takiego dowodu w trakcie procesu, poprzedzając ją odpowiednią weryfikacją.

  W dzisiejszych czasach kusząca może okazać się także chęć udostępnienia nagranego filmu na popularnym serwisie internetowym YouTube. Prawnicy jednak uczulają, aby zachować w tej kwestii niezwykłą ostrożność. Wrzucenie wideo do internetu, nawet z niewidocznymi tablicami rejestracyjnymi, stanowi naruszenie danych osobowych innych osób, co z kolei może grozić nam odpowiedzialnością karną.

  Niezawodny rejestrator jazdy, choć przez wiele osób nadal postrzegany jako zwykły modny gadżet, stał się źródłem gwarancji bezpieczeństwa polskich kierowców. Daje on możliwość zarejestrowania materiału, który w przyszłości może stać się istotnym dowodem w sprawie, a tym samym oszczędzić nam nie tylko pieniędzy, ale również czasu i nerwów. Należy jednak być świadomym faktu, że posiadanie tego rodzaju sprzętu oraz używanie go podczas jazdy, niesie ze sobą odpowiedzialność, o której trzeba pamiętać. Mądrze użytkowany rejestrator jazdy Xblitz może za niską cenę zapewnić nam bezcenne poczucie bezpieczeństwa.

  3 odpowiedzi na “Rejestrator jazdy – chwilowa moda czy gwarancja bezpieczeństwa na drodze?”

  1. garry napisał(a):

   Rejestrator przydatna rzecz, ale nic nie da, jak ludzie nie wiedza jak się zachować, jak zabezpieczyc miejsce wypadku itp. Każdy powinien mieć w aucie cos w tym stylu: vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/stluczka-samochodowa-co-robic/, żeby w stresie sie wspomóc

  2. olka napisał(a):

   polecam sie zabezpieczyc na wszelkie mozliwe sposoby, porzadnie opisali to na vivusie vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/stluczka-samochodowa-co-robic/

  3. filipinczyk7 napisał(a):

   Rejestrator jazdy jest bardzo potrzebny, w czasach kiedy ludzie wymuszają odszkodowania sztucznymi potrąceniami czy kolizjami jest wręcz niezbędny. Sam mam model XBLITZ X5 WI-FI i warto go kupić, jedna z lepszych kamer jakie testowałem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *