• Menu

  Puńsk – ojczyzna polskich Litwinów

  Dla spragnionych kontaktu z przyrodą, chętnych do poznawania nowych kultur i zdobywania nowych wrażeń nie ma lepszego miejsca niż gmina Puńsk

  Puńsk to urocze miasteczko położone w województwie podlaskim wśród malowniczych łąk, jezior i lasów. To mała ojczyzna mieszkającej tu ludności litewskiej. Głównie ten aspekt świadczy o specyfice i atrakcyjności tego miejsca. Mieszkańcy posługują się dwoma językami: polskim i litewskim, aczkolwiek na co dzień częściej słyszy się język litewski.

  Wójt gminy Puńsk i mieszkańcy od wielu lat słyną z nowatorskich inicjatyw gospodarczych oraz z pracy społecznej. Rozwój lokalnej infrastruktury staje się nadrzędnym celem polityki samorządu Puńska. W latach 2001–2016 gmina Puńsk zrealizowała 47 projektów unijnych. Dzięki temu w ogólnopolskim rankingu wykorzystania środków z UE w latach 2004–2014 jako gmina wiejska, w której na jednego mieszkańca przypada więcej niż 10 tys. zł, zdobyła 3. miejsce. Wójt Witold Liszkowski w 2016 r. został laureatem 2. miejsca w województwie podlaskim w rankingu „Samorządowy Menadżer Regionu”.

  www.ugpunsk.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *