• Menu

  Przełomowy moment w dziejach starogardzkiego szpitala

  Zarząd Powiatu Starogardzkiego podpisał umowę z Zarządem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie inwestycji w starogardzkim szpitalu. To przełomowy moment w historii placówki.

  Przełomowy moment w dziejach starogardzkiego szpitala

  Zarząd Powiatu Starogardzkiego podpisał umowę z Zarządem Województwa Pomorskiego na dofinansowanie inwestycji w starogardzkim szpitalu

  Jeszcze kilka miesięcy temu nie było pewne, czy w ogóle możliwe będzie zrealizowanie ambitnych planów. Władze Powiatu złożyły wniosek o zewnętrzne dofinansowanie, a wyniki konkursu zostały ogłoszone niedawno. W rezultacie samorząd otrzyma blisko 21 mln zł na inwestycję, która zupełnie odmieni starogardzki szpital.

  Przełomowy moment w dziejach starogardzkiego szpitala

  Kociewskie Centrum Zdrowia

  Prace przy przygotowaniu wniosku trwały ponad 2 lata i zaangażowanych w nie było wiele osób, więc jest to nasz wspólny sukces, poczynając od pracowników szpitala, poprzez kadrę medyczną, a na pracownikach merytorycznych starostwa skończywszy – zauważa Patryk Gabriel, członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego. – Wspólnie z nami swoje wnioski o dofinansowanie złożyło 21 podmiotów. Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał dziesięć, a nasz projekt znalazł się na wysokim, trzecim miejscu. To też świadczy o świetnym i kompleksowym przygotowaniu wniosku. Cieszymy się ogromnie, ale jesteśmy też świadomi, że czeka nas teraz ciężka praca, której efekty będą w 2020 roku widoczne dla wszystkich mieszkańców.

  Priorytety władz powiatu

  Władze Powiatu od lat podkreślają, że priorytetem są trzy kwestie: zdrowie, oświata oraz drogi. Systematycznie więc realizują swoje założenia.

  Przełomowy moment w dziejach starogardzkiego szpitala

  Leszek Burczyk – Starosta Powiatu Starogardzkiego

  To nie było łatwe zadanie, ale nasza konsekwencja i determinacja przyniosły rezultaty – przyznaje starosta Leszek Burczyk. – Inwestycja pozwoli nam znacząco odmienić oblicze starogardzkiego szpitala. Zyskamy nie tylko nowoczesny sprzęt, modernizacji poddanych zostanie 5 oddziałów, powstanie zupełnie nowy blok operacyjny, a do tego nasz projekt zakłada też podniesienie kwalifikacji kadry medycznej. Dojdzie do zwiększenia dostępności specjalistycznych usług.

  Nie sposób nie zauważyć, że to kolejna ważna inwestycja skierowana do mieszkańców powiatu.

  To dobry czas dla naszego samorządu – podkreśla z kolei wicestarosta Kazimierz Chyła. – Niedawno zaczęliśmy modernizację dwóch centrów kształcenia ustawicznego i jest to zadanie warte blisko 20 mln zł. Za moment zaczniemy najważniejszą inwestycję w dziejach szpitala. Jej budżet opiewa na blisko 50 mln zł.

  Wicemarszałek pomorski Ryszard Świlski

  Podpisy pod historyczną umową złożyli: Wicemarszałek pomorski Ryszard Świlski, starosta Leszek Burczyk i Patryk Gabriel, członek Zarządu Powiatu.

  Przełomowy moment w dziejach starogardzkiego szpitala

  Trzeba pamiętać, że Kociewskie Centrum Zdrowia, którego właścicielem jest Powiat Starogardzki, przyjmuje pacjentów nie tylko z naszego powiatu, ale i z 4 ościennych. Rocznie placówka udziela 50 tys. świadczeń medycznych, a na oddziały szpitalne trafia ponad 14,5 tys. pacjentów.

   

  Źródło: Zespół ds. kontaktów z mediami i komunikacji społecznej Powiatu Starogardzkiego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *