• Menu

  3 powody, dla których każdy przedsiębiorca powinien wystawiać e faktury

  Faktura VAT onlineWielu zwłaszcza początkujących przedsiębiorców, zastanawia się, co wybrać – tradycyjną fakturę papierową czy raczej zdecydować się na nowoczesną fakturę elektroniczną.

  Każde z tych rozwiązań posiada swoje zalety, których jednak zdecydowanie więcej oferuje faktura VAT online. Specjalnie dla osób, które wahają się czy e faktura jest rozwiązaniem dla nich odpowiednim przygotowaliśmy zestawienie 3 jej najistotniejszych, z punktu widzenia firmy, zalet.

  Faktura VAT online to oszczędność czasu i pieniędzy

  Wydatki ponoszone na prowadzenie działalności gospodarczej stara się ograniczać niemal każdy przedsiębiorca. W zmniejszeniu kosztów utrzymania firmy bardzo pomocna okazuje się być faktura VAT online, która nie wymaga drukowania ani wysyłania tradycyjną pocztą. Faktura elektroniczna jest generowana online oraz od razu po wystawieniu przesyłana pocztą elektroniczną do odbiorcy.

  Ponadto, samo wystawienie faktury elektronicznej kosztuje nas mniej czasu, gdyż program sam uzupełnia niektóre dane oraz przeprowadza nas przez cały proces przygotowywania dokumentu. Wystawiając faktury online nie musimy także osobiście udawać się na pocztę oraz tracić czasu w kolejkach, co z pewnością doceni każdy przedsiębiorca.

  Faktura VAT online od razu po wystawieniu trafia do klienta

  Zanim powszechne stały się faktury elektroniczne wszyscy przedsiębiorcy byli zmuszeni do wysyłania wystawionych przez siebie dokumentów tradycyjną pocztą. Pomiędzy samym nadaniem listu, a jego odebraniem przez klienta może jednak minąć nawet kilka dni, co znacznie wydłuża nasz czas oczekiwania na opłacenie faktury.

  Faktura VAT online to minimum skraca ten czas, gdyż klient otrzymuje dokument na swoją skrzynkę mailową już w kilka sekund po jego wysłaniu. W praktyce oznacza to więc, że od razu po wystawieniu nasza faktura jest już gotowa do opłacenia przez odbiorcę, co robi wiele osób pragnących mieć od ręki uregulowane wszystkie swoje płatności.

  Faktura VAT online jest wygodna w przechowywaniu

  Każdy przedsiębiorca ma obowiązek przechowywania wystawionych przez siebie faktur. Obowiązek ten dotyczy zarówno faktur papierowych, jak i ich elektronicznych odpowiedników. Faktury muszą być przechowywane przez okres 5 lat od końca roku, w którym minął termin płatności podatku.

  W praktyce oznacza to więc, że nawet ci przedsiębiorcy, którzy miesięcznie wystawiają zaledwie kilka faktur, po 5 latach będą musieli składować w swoim biurze całe ich setki. To z kolei wiąże się z koniecznością katalogowania dokumentacji, zakupem segregatorów oraz przeznaczeniem miejsca wyłącznie na dokumentację. Samo odszukanie wymaganego dokumentu także nie jest łatwe i szybkie, jeśli musimy w tym celu przeszukać setki faktur i dziesiątki teczek.

  Tego problemu możemy jednak w bardzo prosty sposób uniknąć wybierając program faktura VAT online – Afaktury.pl. Jest to rozbudowany i bardzo prosty w obsłudze program do faktur, który umożliwia nam nie tylko szybkie i intuicyjne wystawienie dokumentu, ale także jego bezpieczne przechowywanie na własnym serwerze. Dzięki temu oszczędzamy miejsce w naszym biurze, zyskujemy pewność, że nasze faktury będą bezpieczne oraz w kilka chwil możemy odnaleźć wszystkie potrzebne nam dokumenty.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Kategorie